W najbliższych dniach rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ulic Przelotowej, Łubinowej, Nałkowskiej i Handlowej. - Przekazany został plac budowy, a wykonawca czeka tylko na sprzyjające warunki atmosferyczne – mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM.
W ramach inwestycji istniejące skrzyżowanie ul. Przelotowej, Łubinowej, Handlowej i Nałkowskiej zostanie przebudowane na małe rondo. Średnica wyspy środkowej wyniesie 10 m, a zewnętrzna 22 m. Na ulicach Łubinowej, Handlowej i Nałkowskiej zaprojektowano wloty o szerokości 3,5 m, natomiast wyloty z ronda o szerokości 4 m. Dodatkowo na wlocie ulicy Nałkowskiej i Przelotowej jezdnie zostaną poszerzone o powierzchnie z kostki kamiennej, co ma ułatwić przejazd długim pojazdom.

- Zmiany w tej okolicy mają poprawić płynność i bezpieczeństwo kierowców i pieszych, dlatego w ramach zmian pojawią się azyle i elementy odblaskowe. Przebudowane zostaną także chodniki, na których zamontowane zostaną płyty ze specjalnymi wypustkami i rowkami pozwalającymi osobom niewidomym i niedowidzącym łatwiejsze poruszanie się – wymienia Pieczyńska.

Jak wyjaśnia rzeczniczka ZDiTM, czasowa organizacja ruchu przewiduje utrudnienia dla kierowców i pieszych, jednak w pierwszym z etapów kierowcy będą jeździli bez zmian, a w kolejnych uciążliwość poruszania się nie będzie duża.


Umowa została podpisana z firmą Elbud Spółka Cywilna na kwotę 455 tys. zł brutto. Wykonawca na realizowanie prac ma 45 dni od dnia przekazania placu budowy.

Przebudowa skrzyżowania ul. Przelotowej, Łubinowej, Handlowej i Nałkowskiej to jedno z zadań, które wygrało w ubiegłorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.