Z jednej strony kontynuacja, a z drugiej nowe otwarcie – w towarzystwie marszałka województwa Olgierda Geblewicza oraz posła Arkadiusza Marchewki młodzi działacze PO ogłosili rebranding i zmianę nazwy z Młodych Demokratów na Nową Generację. Przy okazji na placu Rodła w Szczecinie odbyła się walentynkowa akcja. Na wielkim tekturowym sercu mieszkańcy zapisywali za co kochają Szczecin.

Koniec Młodych Demokratów

Po ponad dwóch dekadach istnienia młodzieżówka Platformy Obywatelskiej zmienia nazwę. Młodych Demokratów zastąpi Nowa Generacja.

– Nowa Generacja to nowe pokolenie, które pomoże Platformie Obywatelskiej wygrać wybory. Będziemy na ulicach miasta i będziemy kontynuować działania skierowane do młodych osób w Szczecinie. Zaczynamy od akcji tradycyjnej, którą robimy zawsze w walentynki. To inicjatywa „Kocham Szczecin”, która jest symbolicznym startem naszego działania – mówił Mateusz Gieryga z Nowej Generacji.

Młodzi aktywiści we wtorek na placu Rodła w Szczecinie zbierali wpisy mieszkańców na wielkim sercu z napisem „Kocham Szczecin za:”. Jak mówili, to walentynkowa akcja, która ma pobudzić pozytywne emocje mieszkańców.

„Niech młodzi przejmują pałeczkę”

Młodych aktywistów wspierali doświadczeni samorządowcy – radni, posłowie i marszałek województwa. Dodajmy, że działacze Nowej Generacji mają m.in. startować w wyborach do rady miasta w 2024 roku.

– Nasza przestrzeń publiczna zdominowana jest przez odwrotną emocję do miłości. Dlatego cieszę się, że młodzi ludzie, którzy zawiązali stowarzyszenie Nowa Generacja, mówią dzisiaj o miłości do najbliższych, ale i o miłości do Szczecina i Pomorza Zachodniego – mówił Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

– Zawsze nasza partia wspierała młodych. Niech więc przejmują pałeczkę, wspierają nasze miasto i aktywnie działają. Życzę wam sukcesów – dodała radna Urszula Pańka.

– Jesteśmy dumni z bycia mieszkańcami Szczecina. Miłość można wyrazić nie tylko wobec człowieka, ale i wobec miasta. Tutaj wiele dzieje się na co dzień, energia, pozytywne emocje mieszkańców naszego miasta. Szczecin często doceniamy bardziej, kiedy nie ma nas w mieście jakiś czas – kontynuował poseł Arkadiusz Marchewka.

Nowa Generacja ma w najbliższym czasie zaprezentować harmonogram działań na kolejne miesiące. Będzie też m.in. zaangażowana w zbiórki podpisów przed wyborami parlamentarnymi.