W dniu dzisiejszym, na parkingu przy ul. Piotra Skargi, zostały uroczyście przekazane cztery przegubowe Solarisy zakupione przez Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe Klonowica.
O godz. 11 Prezydent Piotr Krzystek, przywital zebranych gości. Pojazdy pomalowane w nowych barwach miasta mają 18 metrów długości i spełniają normę spalin EURO 4. Niskopodłogowe, nowe autobusy kosztowały 5,1 mln zł. „Dla mnie liczy się fakt, iż są funkcjonalne, choć dobrze dobrane kolory również wpadły mi w oko” - mówi pani Grażyna, która przypadkiem znalazła się w okolicy przekazania pojazdów. Nowe wozy ruszą w trasę już dziś! „Dotychczas kierowałem starszymi modelami, Solarisem jeździ się zupełnie inaczej. Bez porówniania! Jak narazie zauważam same zalety, ale dopiero przejechałem trasę z fabryki, czyli łącznie 250km. W dniu dzisiejszym będę kierował ponad trzy godziny nowym autobusem”. Solarisy stojące na parkingu miały już określone linie: A, B, 67 i 75. Rejestracje różnią się od siebie jedynie jedną cyfrą.

Każdy, kto dzisiaj pojawił się na oficjalnym wręczeniu pojazdów, mógł wejść do środka autobusu oraz porozmawiać z kierowcą. Pojawiło się kilkunastu mieszkańców, którzy chętnie pytali o Solarisy oraz uczestniczyli w prezentacji.

Spółka Klonowica ogłosiła  przetarg na zakup kolejnych 10 nowych autobusów, pięć przegubowych i pięć krótkich. Pojazdy będą spełniały normę spalin Euro 4. Wozy według planu powinny trafić do Szczecina w pierwszym kwartale 2009 roku. W tym samym czasie Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe Dąbie zamierza kupić 8 nowych pojazdów, spełniających najwyższą normę spalin EEV. Miasto do 2010 roku zamierza wymienić 25% autobusów.