Rentumi to system, który ma za zadanie ułatwić zarządzanie nieruchomościami i kontakt z lokatorami. Aplikacja proponuje rozwiązania, które mogą przyjąć się zarówno na rynku lokalnym, jak i ogólnokrajowym.

Twórca Rentumi nie ukrywa, że kluczem do stworzenia programu były osobiste doświadczenia.

- Sam posiadam kilka mieszkań, które wynajmuję i zawsze zastanawiałem się, jak ułatwić sobie obsługę wielu lokatorów naraz – mówi Wojciech Kłodziński.

Aplikacja jest zbudowana z dwóch paneli: Zarządcy i Lokatora. Każdy z nich posiada osobne funkcje, pozwalające na sprawniejsze załatwianie spraw związanych z lokalem.

- Za pomocą Rentumi można zrobić przelew za mieszkanie. Najemcy mogą tam także zgłaszać różne usterki i wyszukiwać fachowców. Aplikacja z kolei wysyła do lokatora tak zwany tutorial z instrukcją dzięki której wiele niewielkich usterek będzie można usunąć samemu.– wymienia twórca – Jest też opcja automatycznego wysyłania przypomnień o niezapłaconym czynszu. Pozwoli to uniknąć licznych telefonów i SMSów, wszystko da się załatwić w jednym miejscu.

Aplikacja cały czas się rozwija. W najbliższym czasie pojawią się kolejne udogodnienia, takie jak np. zamówienie serwisu sprzątającego lub posiłków z dostawą do domu. Jej potencjalnym użytkownikiem i może być każdy, kto wynajmuje mieszkanie – niezależnie od tego, czy opiekuje się jedną czy kilkoma nieruchomościami.

Więcej informacji na temat Rentumi dostępne jest na stronie www.rentumi.pl. Twórcy zachęcają do wypróbowania jak działa aplikacja - po zarejestrowaniu dostępny jest darmowy okres 30 dni na sprawdzenie możliwości.