W dobudowanym niedawno łączniku między dwoma budynkami dawnego zespołu rzeźni miejskich w Szczecinie powstanie nowy lokal gastronomiczny. Wszystko wskazuje na to, że będzie to pizzeria, ponieważ w ubiegłym tygodniu powieszono szyld „pizza”. Jednak kiedy nowy lokal wystartuje jeszcze nie wiadomo.

Inwestycja pod nazwą „Remont, rozbudowa, przebudowa i zmiana funkcji użytkowej budynków w ramach rewitalizacji zespołu portierni w zespole rzeźni miejskiej” trwała kilka miesięcy, a najbardziej widoczne prace miały miejsce w poprzednim sezonie wakacyjnym. Teraz poznaliśmy nową funkcję budynku. W łączniku powstały między dwoma dawnymi budynkami dawnej rzeźni powstanie lokal gastronomiczny. Na dachu obiektu aranżowana jest przestrzeń pod gołym niebem, ale w środku będą również miejsca siedzące.

Realizatorem zadania jest firma NBQ Realizacje, czyli właściciel budynku. W rozmowie z portalem wSzczecinie.pl przedstawiciel firmy NBQ potwierdził, że powstanie tam pizzeria, ale więcej szczegółów miał przekazać nam dzierżawca przestrzeni. Niestety od wtorku nie udało się z nim skontaktować. Nie wiadomo więc, kiedy restauracja wystartuje ani czym konkretnie zamierza zaskoczyć klientów.