Kody QR obok parkomatów i aplikacji mobilnych. To nowa forma płatności, z której mogą już korzystać użytkownicy Płatnych Parkingów Niestrzeżonych, parkingu Netto Areny oraz przy przychodniach przy ul. Kadłubka i Ku Słońcu.

– Usługa jest prosta w użyciu. Umożliwia płacenie za parking bez użycia parkomatu czy aplikacji. Wystarczy skierować smartfon z dostępem do Internetu na kod QR umieszczony na parkingu, aby rozpocząć transakcję. Po jego zeskanowaniu klient zostanie przekierowany do serwisu transakcyjnego, gdzie określa czas parkowania i wpisuje numer rejestracyjny – tłumaczy Wojciech Jachim, rzecznik prasowy miejskiej spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne.

Do wyboru są trzy formy płatności – Blik, Apple Pay i Google Pay. Kody QR są dostępne na tablicach w różnych miejscach danego parkingu. Jak czytamy, każda transakcja jest szyfrowana technologią 3D, która uniemożliwia pobranie płatności bez autoryzacji.

– Usługa może być szczególnie atrakcyjną alternatywą na parkingu Netto Arena, gdzie przed koncertem czy meczem wiele osób płaci za postój, przez co przy parkomatach tworzą się kolejki. Teraz, oprócz 9 parkomatów i aplikacji mobilnych, będą mieć do dyspozycji 21 tablic z kodami – dodaje Wojciech Jachim.

Dodajmy, że na co dzień parking Netto Areny jest bezpłatny. Opłata obowiązuje tylko podczas imprez komercyjnych – cztery godziny przed i godzinę po wydarzeniu. – Jej wysokość zależy od kalibru wydarzenia – zaznacza W. Jachim.