- Będzie jak w filmie. Girlandy świateł, podest, na którym można tańczyć i dobra muzyka – tak na początku czerwca wiceprezydent Krzysztof Soska zapowiadał nową atrakcję Różanego Ogrodu Sztuki.
Chodzi o Różankowe Potańcówki, które w ostatnie soboty czerwca, lipca i sierpnia zaplanowano w Ogrodzie Różanym. Pierwsza odbędzie się już jutro, 25 czerwca. Z tej okazji na Różance zostanie specjalnie ułożony 100-metrowy parkiet, pojawią się także świecące girlandy.

Najbliższą muzyczną zabawę pod chmurką poprowadzi Białoruski Teatr Muzyczny Rada. W programie potańcówki znalazły się pełne pasji pieśni i tańce odwołujące się do romskich i kozackich tradycji. Impreza rozpocznie się w sobotni wieczór o godz. 19:00. Wstęp oczywiście bezpłatny.

Podobnie jak na pozostałe wydarzenia w ramach Różanego Ogrodu Sztuki. A tych, w ten weekend na Różance nie brakuje. W sobotę o 12:00 wystąpi tam grupa Bigband z Rostocku, z kolei w niedzielę, 26 czerwca, również o 12:00, w Ogrodzie Różanym będzie można usłyszeć znane arie, duety i fragmenty operetek oraz musicali wybitnych kompozytorów światowych w wykonaniu warszawskich solistów operowych Cantores Varsovienses. Ponadto, w sobotę od 11:00 – 14:00 na najmłodszych będą czekały na Różance zajęcia artystyczne, twórcze warsztaty i interaktywne czytanki.