Jak podała telewizja TVN do Brukseli z okręgu nr 13 (zachodniopomorskie i lubuskie) pojadą poseł PO Sławomir Nitras oraz europoseł SLD Bogusław Liberadzki. Szanse na mandaty mają kandydat PO Krzysztof Machalica oraz Elżbieta Rafalska z PiS.

Sprawdziła się teoria

Zarówno Sławomir Nitras jak i Bogusław Liberadzki byli liderami list wyborczych i są związani ze Szczecinem. Po raz kolejny sprawdziła się teoria, że kandydaci związani ze stolicą Pomorza Zachodniego mają większe szanse w wyścigu wyborczym.

Podział europejskiego tortu

Wybory w okręgu nr 13 wygrała zdecydowanie Platforma Obywatelska. Drugie miejsce zajął albo Sojusz Lewicy Demokratycznej albo Prawo i Sprawiedliwość. Różnice są tak niewielkie, że trudno wskazać, kto wygrał.

A oto dokładne procentowe wyniki w okręgu nr 13:

1) Platforma Obywatelska - 45,87%

2) Prawo i Sprawiedliwość - 20,26 %

3) Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy - 20,23%

4) Polskie Stronnictwo Ludowe - 5,02%

Sukces Machalicy i Rafalskiej?

Niespodziewanie dużo głosów otrzymał Krzysztof Machalica spokrewniony ze słynnym klanem aktorskim występującym w ostatnich latach w serialu "Złotopolscy". Ten były reprezentant Polski w koszykówce otrzymał dopiero nr 6 na liście PO. Natomiast kandydatka PiSu związana z Gorzowem dzierżyła "czwórkę". Pojawiły się również głosy, że do Parlamentu Europejskiego zamiast Rafalskiej pojedzie Marek Gróbarczyk, a zamiast Machalicy Artur Zasada - prawnik z Zielonej Góry.


źródło: www.tvn24.pl

www.radio.szczecin.pl