Rejsy jachtami już nie tylko w Dni Morza. Flagowa miejska jednostka Dar Szczecina również w zwykłe dni otwiera swój pokład dla wszystkich chętnych, którzy chcą poznać uroki żeglarstwa i zobaczyć Szczecin z perspektywy wody. Centrum Żeglarskie, które na co dzień opiekuje się jachtem, zaprasza na kilkugodzinne, całodniowe oraz kilkudniowe wycieczki.
Przygotowana przez pracowników Centrum Żeglarskiego i kapitana Daru Szczecina Jerzego Szwocha oferta skierowana jest do mieszkańców i turystów, którzy chcą niecodziennie spędzić swój wolny czas. Z uwagi na trwające wakacje, wodne wycieczki mogą być doskonałą okazją do zaszczepienia w najmłodszych żeglarskiego bakcyla.

„Ahoj Szczecin” – wycieczki na Wały Chrobrego
Kilkugodzinny rejs Darem z Jeziora Dąbie, Regalicą do centrum i z powrotem to prawdziwa gratka dla maniaków wodnego Szczecina, ornitologii i fotografii, a przy tym świetna okazja na oryginalne spędzenie wolnego czasu.

Trasa: Jezioro Dąbie (przystań Centrum Żeglarskiego, ul. Przestrzenna 19) – Regalica – Przekop Mieleński – dawna Stocznia Nowa – Wały Chrobrego – Przekop Mieleński – Regalica – J. Dąbie.
Terminy: 11.07. / 13.07. / 15.07. / 09.08. / 11.08.
Wycieczka trwa od godz. 9.45 do 13.00 oraz od 13.45 do 17.00.
Cena: 40 zł (wyżywienie własne)

„Do Trzebieży Darem trzeba” – jednodniowe wycieczki do Trzebieży
Propozycja dla tych, dla których krótka wycieczka na Wały Chrobrego to za mało. Trasa całodniowego rejsu Darem Szczecina po Zalewie do Trzebieży przebiega przez urokliwe zakątki, nieczęsto oglądane na co dzień. Na jachcie uczestnicy rejsu będą mieli możliwość nauczenia się nowych manewrów lub wykonania pięknych zdjęć dzikiej przyrody.
Trasa: Jez. Dąbie (przystań CŻ) – Zalew Szczeciński – Trzebież – Zalew Szczeciński – J. Dąbie (przystań CŻ)
Terminy: 12.07 / 14.07. / 10.08. / 12.08. / 13.08. / 14.08
Wycieczka trwa od godz. 8.30 do 19.00
Cena: 100 zł (wyżywienie własne)

„Made in Szczecin” – trzydniowy Rejs Szkoleniowy

Ta oferta skierowana jest dla najwytrwalszych, którzy chcą poczuć magię prawdziwego żeglarstwa.

Jeśli:
- nie masz jeszcze stopnia żeglarskiego, ale chcesz sprawdzić się jako członek załogi jachtu morskiego,
- ciągnie Cię w morze, ale brak ci czasu, by wypływać w wielodniowe rejsy,
- kochasz przyrodę
Ta oferta jest właśnie dla Ciebie! Trzydniowe rejsy szkoleniowe na Darze Szczecina to okazja, by poznać życie na jachcie od podszewki. Kapitan Daru Szczecina przybliży uczestnikom rejsu podstawy nawigacji, manewrów, obsługi sprzętu jachtowego. Tym samym niewymagane jest żeglarskie doświadczenie.
Terminy: 16.07 – 18.07 / 19.08. – 21.08
Cena: 420 zł (cena zawiera: wyżywienie, paliwo, opłaty portowe, nocleg na jachcie, szkolenie żeglarskie)

Rejsy odbywać się będą tylko w przypadku skompletowania minimalnej, wymaganej liczby uczestników. Rezerwacje należy zgłaszać mailowo rejsy@centrumzeglarskie.pl lub tel. 91 46 00 844 wew. 14.

Dar Szczecina został zbudowany w latach 1968–69 w Stoczni Jachtowej im. Teligi. Kadłub jednostki wykonano z klejonej łuszczycy mahoniowej, a pokład z drewna tekowego. Fundusze na budowę jednostki zbierało Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa – Społeczny Komitet Budowy „Daru Szczecina”. Wodowanie i podniesienie bandery nastąpiło 14 czerwca 1969 r. W 1996 roku jacht przejęło miasto Szczecin. Dar Szczecin uhonorowany został tytułem Ambasador Szczecina w roku 2013.