Twórczość polskich wieszczów, ale i mniej znanych poetów w niecodziennym wydaniu pojawi się w parku Żeromskiego. Wszystko w ramach akcji „Drzewa kwitnące wierszami”.

W najbliższy wtorek, 21 marca, warto wybrać się na spacer do parku Żeromskiego, gdzie Dom Kultury „Klub Skolwin” szykuje niecodzienne wydarzenie. Z okazji pierwszego dnia wiosny, ale i Światowego Dnia Poezji, przyroda ma dosłownie zakwitnąć wierszami. 

Tego dnia w okolicy skrzyżowania ulic Jana Matejki i Zygmunta Starego parkowe drzewa nie tylko zachwycą pierwszymi oznakami wiosny, ale i zaszeleszczą setkami kolorowych karteczek z wydrukowanymi wierszami.

Jak zapowiadają organizatorzy, na drzewach zawisną utwory najbardziej znanych polskich poetów, ale i autorów współczesnych, ledwo wpisanych lub próbujących wpisać się w świadomość czytelników.

– Wydrukowane wiersze za pomocą kolorowych wstążek przywiążemy na drzewach na wysokości wzroku tak, by można było zatrzymać się przy nich na chwilę, przeczytać, zadziwić się, może uśmiechnąć, może zachwycić – zdradzają organizatorzy. – A jeśli coś szczególnie przypadnie przechodniom do gustu, prosimy bardzo: można się częstować, zabrać ze sobą – wszak to oryginalna pamiątka.

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/3450786228529259/