Pracownicy spółki Polregio S.A. odwołali zapowiadany na 10 października strajk. Oznacza to, że wszystkie pociągi regionalne kursować będą zgodnie z rozkładem.

Maszyniści domagali się podwyżek w wysokości 800 zł brutto. Wcześniej udało się je wywalczyć we wszystkich innych województwach. Najdłużej trwały rozmowy z przedstawicielami zachodniopomorskiego samorządu, ale ostatecznie zakończyły się sukcesem. Tuż przed pikietą planowaną przed urzędem marszałkowskim.

Udało się ustalić, ze zaoszczędzone przez spółkę pieniądze, przede wszystkim z uwagi na zwiększoną sprzedaż biletów, zostaną w tym roku przeznaczone na podwyżki. Zarząd województwa miał natomiast zagwarantować, że pieniądze na wyższe wynagrodzenia będą zabezpieczone również w przyszłym roku.

„W związku z podpisanym zawartym porozumieniem z zarządem Polregio S.A. dotyczącym wdrożenia podwyżki do wynagrodzeń dla pracowników Zachodniopomorskiego Zakładu Spółki w Szczecinie Komitet Protestacyjny odwołuje zaplanowany na 10 października 2023 roku strajk w województwie zachodniopomorskim” – czytamy w komunikacie Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego Polregio S.A.