spektakle i opery

Napój miłosny

foto: Włodzimierz Piątek / materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 01.03.2020
O której godzinie?
18:00
Za ile?
35 - 70 zł
Opis wydarzenia
To jedna z najpopularniejszych oper buffa.

 

Któż nie marzył (choćby tylko raz!) o posiadaniu cudownego napoju, który potrafiłby zwrócić ku niemu serce ukochanej osoby, dotąd niezbyt czułej i otwartej na miłosne wyznania i oświadczyny? A co, jeśli, nie daj Boże, ten eliksir ma w swojej ofercie wędrowny szarlatan, który nabiera w ten sposób naiwnych i zakochanych? To punkt wyjścia do prawdziwego dramatu sercowego – albo też świetnej komedii, pełnej śmiesznych sytuacji i zabawnych nieporozumień. I tak właśnie myślał Gaetano Donizetti, komponując muzykę do jednej z najbardziej uroczych oper komicznych, czyli Napoju miłosnego. Opowieść o pechowym Nemorinie, pięknej Adinie i sprytnym Dulcamarze na pewno nie zawiedzie żadnego słuchacza!

Szczecińska inscenizacja przeniesie widzów do lat 30. XX wieku na włoską prowincję. Na scenie przepiękna scenografia, kostiumy i pojazdy z epoki.

 

"Napój miłosny" ("L’elisir d’amore")

Opera komiczna w 2 aktach

Muzyka – Gaetano Donizetti (1797-1848)

Libretto – Felice Romani

prapremiera: 12 maja 1832 r., Teatro della Canobbiana, Mediolan

premiera w Szczecinie: 14.02.2014 r., Hala Opery w Szczecinie ul. Energetyków 40

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję