– Czujemy sympatię mieszkańców, ale także gości spoza Szczecina. W rozmowach przyznają, że słyszeli o Ogrodach Śródmieście i koniecznie chcieli nas odwiedzić – mówi Przemysław Kazaniecki, współwłaściciel uwielbianych Ogrodów. Zielona przestrzeń w centrum miasta działa już od kilku tygodni, ale oficjalne otwarcie odbędzie się w ten weekend.

„W najśmielszych marzeniach nie przypuszczałem, że ten niegdyś szary Szczecin będzie w takim niezwykłym miejscu kwitł życiem towarzyskim”

Ogrody Śródmieście (ul. Wielkopolska 19) stały się rozrywkowym i kulturalnym ewenementem na mapie naszego miasta. To jedno z ulubionych miejsc spotkań mieszkańców Szczecina, co potwierdza wysoka frekwencja na majowych i czerwcowych wydarzeniach.

W ubiegłym tygodniu w naszym pierwszym programie „Studio Ogrody Śródmieście” właściciele opowiedzieli nam o swoich planach na ten sezon. W tym czasie odbywał się Festiwal Tańca, który sprawił, że Ogrody wypełniły się tancerzami z całego świata.

– Błyszczymy tak pięknie dzięki wspaniałym ludziom, których zaprosiliśmy do współpracy, i dzięki instytucjom kultury, które nam zaufały. Staramy się organizować jak najwięcej bezpłatnych, dostępnych dla mieszkańców miasta wydarzeń kulturalnych. Biletowanych koncertów jest zaledwie kilka w całym sezonie – mówi Przemysław Kazaniecki, współwłaściciel Ogrodów Śródmieście.

W programie rozmawialiśmy również o tym, kto w Ogrodach czuje się najlepiej. Okazuje się, że przestrzeń przy ul. Wielkopolskiej stała się centrum studenckiego życia.

– To miejsce jest przestrzenią integracyjną dla młodzieży akademickiej, a nie mamy takich miejsc wiele. To obiecująca przestrzeń, która przyciąga studentów, doktorantów, spełnia oczekiwania młodych ludzi – mówi prof. Jacek Wróbel, rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

W miniony weekend w Ogrodach wystąpiły m.in. zespoły Bloco Pomerania oraz Salsa Central.

– W najśmielszych marzeniach nie przypuszczałem, że ten niegdyś szary Szczecin będzie w takim niezwykłym miejscu kwitł życiem towarzyskim – mówił Manolo, perkusista, który w niedzielny wieczór wystąpił na ogrodowej scenie.

W Ogrodach Śródmieście działają również strefa gastronomiczna oraz drink bar. Nowością jest bar uruchomiony przed gmachem remontowanej willi.

Studio na żywo już w niedzielę

Oficjalne otwarcie Ogrodów Śródmieście odbędzie się w niedzielę, 30 czerwca. Z tej okazji przy Wielkopolskiej 19 wystąpi Fisz Emade Tworzywo. Początek koncertu o 20:00.

Natomiast o godz. 17:00 zapraszamy na kolejny program „Studio Ogrody Śródmieście”, w którym gościć będzie między innymi Bartosz „Fisz” Waglewski. Poza tym będzie dużo o tańcu, nowościach gastronomicznych w Ogrodach oraz szczecińskich miejscach przyciągających w wakacje. Porozmawiamy m.in. z przedstawicielem Fabryki Wody oraz edukatorium, które działa przy nowo otwartym aquaparku.