Już w najbliższą środę dla mieszkańców Szczecina swoje drzwi otworzy „Motoeksperymentarium”, czyli najnowsza część Muzeum Techniki i Komunikacji przy ulicy Niemierzyńskiej. Nową przestrzeń wypełnia 15 eksponatów, wśród których znajdziemy jedyny w Polsce interaktywny model Smyka oraz eksponat Volskwagena T1.

„Motoeksperymentarium” to interaktywna przestrzeń wystawienniczo-edukacyjna, której miejsce znajduje się na parterze wyremontowanej kamienicy przy ul. Niemierzyńskiej 14A. Nową przestrzeń Muzeum Techniki i Komunikacji wypełnia kilkanaście eksponatów. Wśród nich znajduje się m.in. makieta mikrosamochodu Smyk, do której będzie można nie tylko wsiąść, ale zmienić koło, włączyć wycieraczkę i światła, wymienić żarówkę. To model, którego nie spotkamy nigdzie indziej.

Wśród eksponatów, których nie spotkamy w innych muzeach, jest również symulator zderzeń z okularami VR. Eksponat umożliwia – bez narażenia zdrowia i życia – wcielić się w rolę manekina testowego, który sprawdza wytrzymałość pojazdów. Z kolei w Volkswagenie T1 odwiedzający będą mogli spróbować jazdy w różnych warunkach – o poranku, w środku dnia, nocą.

Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie zaprasza mieszkańców na otwarcie już w najbliższą środę (18 bm.), wyjątkowo w godz. 15:00-17:00 (tego dnia wstęp będzie za darmo). Natomiast od czwartku drzwi będą otwarte w standardowych godzinach działalności muzeum.