Już po raz trzeci Pomorze Zachodnie wyróżnia i nagradza innowacyjnych przedsiębiorców w konkursie gospodarczym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

Konkurs „Twój biznes pod banderą sukcesu” to projekt wyłaniający najlepszych innowacyjnych, kreatywnych i odważnych przedsiębiorców. Jest kierowany do mikro, małych i średnich firm, które swoją działalność prowadzą na Pomorzu Zachodnim. Udział w konkursie jest niepowtarzalną szansa na wzmocnienie własnej marki oraz zostanie zauważonym i docenionym. By wziąć udział w konkursie, nie trzeba osiągać rekordowych zysków czy posiadać ogromnej hali produkcyjnej. Wystarczyło mieć wyjątkowy i niepowtarzalny pomysł na biznes, który znalazł uznanie w roku 2022 wśród mieszkańców regionu, kraju a nawet świata.

– W naszym regionie nie brakuje ludzi przedsiębiorczych, wytrwałych, zorientowanych na rozwój swoich firm, którzy wnoszą nową jakość i realnie zmieniają rzeczywistość. Takich firm jest coraz więcej. Mieszkańcy Pomorza Zachodniego są ambitni, kompetentni i pracowici. Prowadząc działalność gospodarczą, doskonale realizują również ideę społecznej odpowiedzialności biznesu. Chcemy ich wspierać, chcemy by byli rozpoznawalni, chcemy pomóc im wypłynąć na szerokie wody. Jesteśmy pełni podziwu, że mimo tak wielu przeciwności w ostatnim czasie nadal prowadzą swoją działalność i tę odwagę chcemy docenić – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Popandemiczna edycja konkursu cieszyła się rekordowym zainteresowaniem przedsiębiorców. Wpłynęło niemal 150 zgłoszeń. Kapituła konkursowa, w której zasiadali m.in. laureaci poprzednich edycji i przedstawiciele organizacji okołobiznesowych, wyłoniła 10 finalistów. Wśród wyróżnionych znalazły się firmy z całego województwa reprezentujące najróżniejsze branże.

Łączna wartość nagród to aż 155 tys. zł. Zwycięzca otrzyma 30 tys. zł, a laureaci II i III miejsca - odpowiednio - 25 i 20 tys. zł. Na pozostałych siedmiu finalistów czekają bony o wartości 10 tys. zł. Tej samej wysokości będzie również nagroda publiczności, która zostanie przyznana podczas uroczystej gali finałowej 6 lutego 2023 r. o godz. 17.00 w Operze na Zamku, którą poprowadzi Mateusz Hładki. Wydarzenie uświetni spotkanie z Michałem Sadowskim twórcą i właścicielem marki Brand24, który opowie jak rozwinąć swój biznes w internecie. Gala będzie również wydarzeniem inaugurującym Rok Przedsiębiorczości na Pomorzu Zachodnim. Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy zarejestrować się na stronie biznes.wzp.pl. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona.

W biznesie na siłę własnej marki pracuje się latami. Nie ma drogi na skróty, można tylko szybciej zostać zauważonym. Wielu uczestników to firmy, które znalazły uznanie zarówno w Polsce, jak i na świecie jak np. Studio Illusion Ray, które za swoją grę „The Beast inside” otrzymało „cyfrowego Oskara” czyli The Webby Awards. Aby wspomóc budowanie wizerunku i rozpoznawalność finalistów w regionie, przygotowano dedykowane materiały filmowe, które już dziś możecie zobaczyć tutaj oraz m.in. w mediach społecznościowych Pomorza Zachodniego.

Wśród wyłonionych finalistów znaleźli się:

- Towarzystwo Handlowe „ALPLAST" Sp. z o.o. Sp. k.

Zaczynaliśmy jako sklepik komputerowy. Z biegiem lat staliśmy się producentem urządzeń elektronicznych oraz liczącym się dostawcą kontraktowym. Z naszych usług korzystają liderzy branży ICT znani na całym świecie.

- EasyFootings Henryk Zawiślak

EasyFootings® to pierwszy zaprojektowany i wyprodukowany fundament zgodnie z zasadami cyrkularnej gospodarki, aby po zakończeniu cykli życia na inwestycji produkt rozłożyć na części i poddać recyklingowi aż w 100% lub zainstalować go ponownie. Ekologia jest dla nas priorytetem.

- GEOBIKE MFC SP. Z O.O.

Naszą misją jest tworzenie rowerów dopasowanych do potrzeb współczesnego świata. Rozwijamy swoją pasje, obserwujemy zmieniające się trendy oraz trafnie odczytujemy oczekiwania klientów. W naszych zakładach produkcyjnych w Szczecinie produkujemy modele miejskie, e-cargo, jak również trekkingowe czy szosowe.

- Illusion Ray Spółka Akcyjna

Największym osiągnięciem jest dla nas oczywiście zadowolenie graczy, a to przejawia się przede wszystkim tym, że nasza gra jest najczęściej ocenianym polskim horrorem na platformie Steam.

- Mentor Sp. z o. o. Sp. k.

Początki firmy to rok 2001. Zaczęliśmy od stworzenia oferty multimediów dla szkół, skupiając się na projekcie i wykonaniu pracowni językowych, które miały być wsparciem uczniów i nauczycieli w nauce języków obcych. Teraz rozwijamy nasze produkty, pomagając uczniom na wszystkich etapach edukacji.

- Natalie Palacz True Rider

Jesteśmy producentem stylowej odzieży technicznej wysokiej jakości przeznaczonej dla jeźdźców konnych. Odzieży stworzonej przez jeźdźców dla jeźdźców, ale inspirowanej przez wszystkich.

- OLMA Sp. z o.o.

Jesteśmy ludźmi, którzy postanowili ekologię wziąć w swoje ręce. Nasze produkty są odpowiedzią na ochronę środowiska i dbałość o planetę. Pozytywne opinie naszych klientów ciągle motywują nas do dalszego rozwoju.

- Simply More Mikołaj Łopatto

Otwarcie i transparentnie mówimy o składnikach, surowcach, ich działaniu i pochodzeniu. Jesteśmy marką kosmetyczną, która zachęca do tego, by kupować mniej, mając na względzie dobro naszej skóry, a także naszej planety.

- Troton Sp. z o.o.

Troton został założony w latach 70., a pierwsze produkty firmy powstały w garażu. Po ponad 40 latach z dumą możemy powiedzieć, że teraz oferujemy ponad 3500 produktów! Z naszych fabryk trafiają na 70 rynków świata.

- WIKK WIKTORIA STASZAK STASZKÓW

Wierzymy, że dobre śniadanie jest zapowiedzią dobrego dnia, dlatego wszystko, co robimy, robimy dla wspólnej przyjemności – naszej i Twojej. Wierzymy w moc kobiet i tę wiarę nieustannie w sobie pielęgnujemy. Podobnie jak przeświadczenie, że poważny biznes można stworzyć z potrzeby serca, że można się zainspirować daleko stąd, ale stworzyć coś, co działa tu. Więcej informacji o finalistach konkursu gospodarczego Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza „Twój biznes pod banderą sukcesu” znajdziecie na https://biznes.wzp.pl/konkurs-gospodarczy/

Konkurs Gospodarczy „Twój biznes pod banderą sukcesu” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020, Oś Priorytetowa 1 Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie, Działanie 1.14 Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym.