Wyłączona z ruchu zostanie jezdnia al. Wojska Polskiego, od pl. Zgody do ul. Jagiellońskiej (jadąc w kierunku pl. Szarych Szeregów).

Jak wyjaśnił dzisiaj Piotr Zieliński, rzecznik miasta ds. inwestycji, fragment al. Wojska Polskiego zostanie zamknięty, ponieważ wykonywane będą prace polegające na uzupełnieniu nawierzchni kostką. Zdementował tym samym informację o naprawie nawierzchni po awarii sieci wodociągowej, którą rzecznik ZDiTM przekazał w czwartkowym komunikacie.

Utrudnienia dla kierowców rozpoczną się w piątek, 16 lutego, o godzinie 23. Potrwają do poniedziałku, 19 lutego, do godziny 5.

Zamknięcie fragmentu al. Wojska Polskiego oznacza zmianę trasy autobusów linii 86. Od przystanku „Plac Żołnierza Polskiego” pojadą aleją Papieża Jana Pawła II, do placu Grunwaldzkiego, dalej ul. Piłsudskiego, do pl. Szarych Szeregów. al. Wojska Polskiego, ul. Jagiellońską i od przystanku „Piastów” swoją stałą trasą.

Przez zmianę trasy wypadną przystanki „Świętego Wojciecha” oraz „Plac Zgody”. Nie będą zatrzymywać się na nich autobusy linii 86 jadące w kierunku „Zakładów Piekarniczych”.