Miasto przebudowuje otoczenie stacji Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej Niebuszewo. Niedługo gotowy będzie parking na ponad 150 miejsc, trwa budowa dojścia w kierunku peronów.

Parking powstaje od strony ul. Kułakowskiego. W przyszłości ma ułatwiać przesiadkę na pociągi SKM. Przewidziano na nim 158 miejsc postojowych, parking kiss & ride (na 7 miejsc) oraz 4 miejsca dla taksówek. Ułożona jest już nawierzchnia jezdni i placu parkingowego. Równolegle trwają inne roboty.

– Wykonawca zrealizował już prace sieciowe związane z posadowieniem i podłączeniem zbiorników retencyjnych. W większości zrealizowane są pozostałe prace instalacyjne sieci sanitarnych i teletechnicznych. Ułożone zostały nawierzchnie miejsc postojowych oraz jezdni manewrowych. Aktualnie wykonywane są roboty konstrukcyjne związane z budową tunelu prowadzącego na perony kolejowe – relacjonuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Wspomniany tunel zapewni dojście na perony przystanku SKM Niebuszewo również od strony ul. Kułakowskiego, a nie tylko od ul. Orzeszkowej.

Wykonawcą prac o wartości 17,2 mln zł jest firma Kristone. Koordynacją i nadzorem inwestorskim nad realizacją miejskiej części Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, zajmuje się pełniąca funkcję inwestora zastępczego spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

Stacja Niebuszewo ma odgrywać ważną rolę w siatce Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Tutaj kończyć swój bieg będą niektóre pociągi przyjeżdżające z miejscowości w regionie. Za przebudowę infrastruktury kolejowej odpowiada PKP PLK. Prace na całej linii w kierunku Polic są mocno opóźnione. Ich finału można się spodziewać pod koniec 2025 roku.