Wszystko przez remont, który ma się rozpocząć już w tym tygodniu. Od najbliższego czwartku kierowcy pojadą objazdami.
Jak informuje ZDiTM, w środę (30 sierpnia) wykonawca przejmie plac budowy, a dzień później zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Od czwartku, 31 sierpnia, od godzin porannych ulica Emilii Sczanieckiej zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku od ul. Cyryla i Metodego do ul. Wilczej. Będą mogły przejechać tędy tylko pojazdy komunikacji miejskiej, służb komunalnych i taksówki.

Wyznaczono objazdy
Dla pozostałych samochodów zostaną wyznaczone objazdy. Ich trasa prowadzić będzie ulicami: Komuny Paryskiej, Stalmacha, 1 Maja. Dla kierunku przeciwnego, trasa objazdu prowadzić będzie ulicami: Malczewskiego, Parkową oraz Emilii Plater do ul. Komuny Paryskiej. Piesi będą mogli korzystać z chodnika po wschodniej stronie ul. Sczanieckiej prowadzącym do przejścia pod ulicą przy wiadukcie kolejowym.

- Te utrudnienia potrwają właściwie do końca prac, a termin finalizacji inwestycji ustalono na 30 października – informuje Szymon Wasilewski, rzecznik prasowy ZDiTM.

Co się zmieni?

Ul. Sczanieckiej to bardzo ważna dla układu komunikacyjnego w Szczecinie droga – łączy centrum z północnym dzielnicami miasta. Remont obejmie odcinek od skrzyżowania z ul. Cyryla i Metodego do wiaduktu kolejowego przy ul. Komuny Paryskiej. Jezdnia w obu kierunkach zyska nową nawierzchnię bitumiczną. 

Nowością będzie też chodnik, który zostanie poprowadzony wzdłuż jezdni w kierunku centrum. Dziś droga dla pieszych po tej stronie kończy się na wysokości przystanku autobusowego „Wilcza Wiadukt”. Po drugiej stronie ul. Sczanieckiej chodnik istnieje, ale jego stan pozostawia wiele do życzenia. On również zostanie zbudowany od nowa. 

Ucieszą się również rowerzyści, ponieważ wzdłuż jezdni w kierunku centrum powstanie droga rowerowa. Będzie to odcinek, który ułatwi poruszanie się jednośladem pomiędzy istniejącymi już pasami rowerowymi na ul. Gontyny, Emilii Plater, Wilczej. W ramach prac wyremontowany zostanie także wiadukt w ciągu ul. Sczanieckiej. 

Modernizację przeprowadzi firma Strabag. Koszt prac to 3,6 mln złotych.