Na ostatnim odcinku modernizowanych ulic Modrej i Koralowej układana jest nawierzchnia bitumiczna. „Po wszystkim wykonawca ściąga wahadło, co na teraz oznacza koniec największych drogowych utrudnień” – chwali prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

W minionych dniach na placu budowy działo się sporo. Prowadzone były prace przy budowie kanalizacji deszczowej. Montowano wpusty, studnie teletechniczne oraz słupy oświetleniowe. Ponadto położono płyty chodnikowe oraz wykonano wjazdy na posesje.

– Wykonawca rozpoczął także prace przy układaniu nawierzchni bitumicznych na brakującym odcinku inwestycji, co pozwala od dzisiaj zlikwidować wahadło i ograniczenia w ruchu – poinformował w piątek Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji. Końcem utrudnień w ruchu pochwalił się także prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Co ważne, warstwa ścieralna zostanie ułożona dopiero po zrealizowaniu dodatkowych prac związanych z przebudową przepustu na rzece Bukowa. – Gdy za kilka tygodni przyjdą niezbędne materiały budowlane, utrudnienie wróci tylko punktowo i na chwilę. Potem ostatnia warstwa ścieralna, oznakowanie i finisz – zapowiada włodarz Szczecina.

– Wciąż będzie to plac budowy, dlatego przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, aby na ulicach Modrej i Koralowej zachować szczególną ostrożność – dodaje rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Przypomnijmy, że inwestycja polega na przebudowie ulic Modrej i Koralowej, a w zakres prac wchodzą m.in. poszerzenie jezdni i wykonanie nowej konstrukcji, wykonanie pasów rowerowych, przebudowa skrzyżowań z drogami publicznymi, a także przebudowa zatok autobusowych, chodników, zjazdów indywidualnych i publicznych.

Wykonawcą prac jest spółka Strabag. Nadzór nad realizacją sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.