Mocne gitarowe granie z dwoma silnymi i charyzmatycznymi wokalami, tak krótko można podsumować występ zespołu Bracia w szczecińskim Free Blues Club.

Czwartkowy wieczór, wydawał się piątkowym lub sobotnim. Nie często, bowiem w środku tygodnia zdarza się tak ogromna frekwencja. Żeby doświadczyć na żywo muzyki Braci, do Free Blues Club ściągnęła silna grupa wyznawców rock`n`rolla.

Bracia Cugowscy, pojawili się na scenie po godzinie 21. na wstępie zagrali, m.in. "Doskonały plan", "Jeszcze raz", "Jutro zmienię wszystko". Zespół wykonał także utwór "Dlaczego" nowość, która niedawno miała premierę. Kapela wykonała także "Za szkłem", "Coraz prędzej". Kiedy już skończyli oczywiste było, że publiczność nie będzie usatysfakcjonowana, jeśli Bracia nie pojawią się na scenie po raz kolejny. Po gromkich brawach, goście FBC doczekali się jeszcze bisu, podczas którego Bracia zagrali "Mary Jane" i "Szarą twarz".

Bardzo dobry kontakt z publicznością Piotra Cugowskiego, sprawił, że ze statycznych, nieruchomych, grzecznie usadowionych na krzesłach, ludzie zaczęli ruszać się, pląsać, tańczyć pod sceną. Polecam Braci na żywo, zupełnie inne doznanie niż ze szklanego ekranu. Właśnie podczas występu na żywo można docenić ich umiejętności. Moc gitar i niesamowite wokale. W kodzie DNA zapisany może być też talent muzyczny.