Jak upleść nowy dywan z dzianinowych, niepotrzebnych ubrań? Jak napisać skuteczny i poprawny projekt? Tego będzie można dowiedzieć się podczas dwóch wrześniowych wieczorów w Domu Skandynawskim przy ul. Monte Cassino 6. Na oba warsztaty wstęp jest bezpłatny.
Nowe życia podkoszulka
Podczas warsztatów „Drugie życie rzeczy” uczestnicy przekonają się, jak kreatywnie wykorzystać dawno nienoszony i wydawałoby się już niepotrzebny bawełniany T-shirt. Choć stworzenie dywanika jest jedną z nietypowych możliwości, zdecydowanie warto ją wypróbować. Na początku warsztatów uczestników czeka nauka odpowiedniego cięcia bawełnianej odzieży i przygotowanie pasków na tzw. makarony. Potem już można przebierać w wielobarwnych sznurkach, dobierać pasujące nam kolory i wzory: supełki, warkocze, węzły… A z tej zabawy powstaną ciepłe dywaniki, z których na pewno ucieszą się domownicy lub domowi czworonożni milusińscy.
Warsztaty poprowadzi Aleksandra Gisges-Dalecka, plastyk, kostiumograf, projektant artystycznej odzieży. Pracuje z tkaniną artystyczną i wytwarza wyroby z dzianiny. Podczas wielu podróży po świecie szkoliła się pod okiem mistrzów barwienia i malowania tkaniny artystycznej (Indonezja, Włochy, Malezja). Jest kuratorem i pomysłodawcą Festiwalu Tkaniny w Szczecinie.
Warsztaty odbędą się 21 września w godz. 16.00 – 19.00 w Domu Skandynawskim.
Projekt, który napisze się prawie sam
Zbliża się koniec roku, co dla organizacji pozarządowych, społeczników, aktywistów czy liderów osiedlowych oznacza otwarcie sezonu na pisanie projektów. To czas, żeby zaplanować działania na przyszły rok. Nowatorski, oryginalny, międzypokoleniowy, angażujący i obywatelski… pomysłów na projekty jest naprawdę sporo. W napisaniu wniosków i przekuwaniu pomysłów a realne oferty, pomogą specjaliści podczas Hackatonu.
Hackaton to swego rodzaju maraton pisania wniosków przez ekspertów. Wystarczy mieć pomysł, wiedzieć, co się chce zawrzeć we wniosku, a specjaliści zajmą się resztą. Podczas warsztatów zostaną rozwiane wątpliwości, co trzeba wpisać w poszczególnych rubrykach wniosku o dofinansowanie w generatorze wniosków Wiktac.pl. Bez względu na to, czy chodzi o 500 zł, 10 000 zł czy więcej, warsztaty i specjaliści pomogą urealnić pomysł na projekt, także w ramach projektu „Szczecin TworzyMY ’21”.
Warsztaty odbędą się 22 września w godz. 16.00 – 19.00. W Hackatonie pisania wniosków udział wezmą dr Robert Bartłomiejski oraz dr Dorota Kowalewska.
Oba wrześniowe warsztaty są darmowe, ale obowiązują zapisy (na adres: kontakt@domskandynawski.eu). Liczba miejsc jest ograniczona.
Komentarze
4