Nie w wielkich salach, a w pałacowych wnętrzach – już w piątek (26 kwietnia) Willa Lentza przygotowała wydarzenie dla miłośników muzyki kameralnej. Podczas koncertu „MOZART DA CAMERA” zabrzmią pieśni wybitnego kompozytora skomponowane na wysoki głos oraz utwory napisane na fortepian.

Utwory wiedeńskiego geniusza w kameralnym wydaniu

W XVI wieku grano ją dla uciechy króla, dziś dostępna jest dla każdego melomana. Z czasem, mianem muzyki kameralnej zaczęto określać zarówno utwory wokalne, jak i instrumentalne. Ważne było, aby wykonywano je nie w kościele, teatrze czy operze, a „na pokojach”. Na koncert z twórczością Wolfganga Amadeusza Mozarta w takiej właśnie kameralnej odsłonie Willa Lentza oraz prof. Katarzyna Dondalska zapraszają już w najbliższy w piątek, 26 kwietnia.

Wystąpią docenieni artyści

W muzyczny świat przeniesie słuchaczy Aleksandra Borkiewicz-Cłapińska, solistka Teatru Wielkiego w Łodzi, specjalizująca się w repertuarze mozartowskim oraz włoskim belcanto. Na swoim koncie ma występy w operach Rossiniego, Verdiego, Moniuszki, Bizeta czy Straussa. Niejednokrotnie została też nagrodzona w międzynarodowych konkursach. Otrzymała m.in. nagrody specjalne za wybitne wykonania pieśni kompozytora współczesnego na XVI i XVIII Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari i nagrodę w kategorii Voice na Międzynarodowym Konkursie MUSIC IN THE VINEYARDS (Serbia – 2019).

Przy fortepianie zasiądzie Paweł Cłapiński, który w swoim dorobku ma udział w mistrzowskich kursach pianistycznych, jest zdobywcą czołowych nagród w ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach pianistycznych. Został wyróżniony m.in. I nagrodą w IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Un Ricetto In Musica (Candelo, Włochy).

W repertuarze piątkowego koncertu znalazły się m.in. takie utwory Mozarta jak Das Lied der Trennung, KV 519; Als Luise die Briefe, KV 520 czy Abendempfindung, KV 523.

Koncert poprowadzi prof. Katarzyna Dondalska.

Początek o godz. 19:00, bilety w cenie 40/50 zł dostępne na: https://bilety.willa-lentza.pl/rezerwacja/nienumerowane.html?id=2085&idt=2029613fd78d9edb20505c935ab55215.