spektakle i opery

MORFINA 0,05

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Wtorek, 17.12.2019
O której godzinie?
19:00
Za ile?
25 zł; bilety dostępne na bilety.fm
Opis wydarzenia
Fundacja Kultury West&Art i Stara Rzeźnia zapraszają na widowisko teatralne „Morfina 0,05" Michaiła Bułhakowa w reżyserii i wykonaniu Marka Żerańskiego.

 

Monodram ten to sceniczna adaptacja pierwszego, a zarazem autobiograficznego opowiadania rosyjskiego pisarza, które powstało w 1927 roku. Skrupulatnie opisał w nim swe doświadczenia z zażywaniem morfiny, odbywając praktykę lekarską w Wiaźmie, na głębokiej rosyjskiej prowincji. Reżyser wyeksponował psychologiczny obraz stanu narkotycznego po zażyciu niewielkiej dawki oraz szybko postępujący proces uzależnienia. Ukazał postać głównego bohatera, lekarza Polakowa, jako ofiarę przypadkowego popadnięcia w nałóg, jego bezowocne próby odrzucenia nałogu, bezskuteczne kroki samowyleczenia i tragiczne konsekwencje głodu narkotykowego. Niewinna dawka 0,05 dla uśmierzenia bólu szybko uśmierza wszystkie inne aspekty życia... wraz z nim samym.

Spektakl został pokazany przedpremierowo w ramach 53. Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT.

Marek Żerański - ukończył Akademię Teatralną w Warszawie w roku 2001 rolą Sergiusza w "Płatonowie" w reż. A. Glińskiej i manekina w "Balu manekinów" W. Komasy. Pracuje w Teatrze Polskim w Szczecinie.

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję