Ponad 20 pokazów kolekcji zarówno początkujących projektantów, jak i tych okrzykniętych dyktatorami mody, ponad 30 wystawców w czterech tematycznych strefach, do tego panele dyskusyjne, warsztaty nauki o zapachach i relacje w ogólnopolskich mediach. W kwietniu Szczecin stanie się polską stolicą mody. Wszystko za sprawą Fashion Expo, które odbędzie się w dość nietypowym miejscu.
Mowa o zabytkowym gmachu przy al. Niepodległości 40, w którym do niedawna mieścił się bank PKO BP. - Gdy dowiedzieliśmy się, że budynek jest wolny, stanęliśmy naprzeciwko niego i zobaczyliśmy, że to by było coś - zrobić wielkie modowe wydarzenie w budynku, który jest jedną z historycznych perełek miasta – mówi Joanna Nowak, rzecznik prasowy Fashion Expo. - Już bardziej "być w centrum" się nie da – dodaje.

Pokazy znanych projektantów
Głównym punktem Fashion Expo będą oczywiście pokazy mody. Hala w dawnym Pałacu Ziemstwa Pomorskiego idealnie się do tego nadaje. Swoje kolekcje na sezon jesień – zima 2016/2017 pokażą tam nie tylko początkujący projektanci, ale także topowe nazwiska z tej branży z Polski, Kandy czy Ukrainy. Poza modą codzienną uczestnicy Fashion Expo obejrzą pokazy strojów tancerzy rewiowych, aktorów teatralnych i operowych oraz modę awangardową i alternatywną.

Którzy znani projektanci odwiedzą Szczecin? Tego organizatorzy jeszcze nie chcą zdradzić. Podkreślają natomiast, że pierwszą edycję szczecińskiego Fashion Expo przygotuje sam Jarosław Szado, reżyser największych pokazów mody, który przez wiele lat był jedynym w Polsce specjalistą w tej branży.

Inne atrakcje
Fashion Expo towarzyszyć będzie także rozbudowana strefa wystawienniczo-handlowa, w której będzie można znaleźć wszystko, co obecnie jest modne. Będą to nie tylko ubrania, dodatki do ubrań, tkaniny, ale także biżuteria, zegarki, design w wersji eco i różnego rodzaju gadżety – telefony, smartphony, laptopy, słuchawki, a nawet samochody. Oprócz tego odbędzie się sporo dyskusji i wykładów, które wygłoszą specjaliści z Polski, Kanady, Ukrainy czy Holandii. W programie zaplanowano również warsztaty olfaktologii, czyli nauki o zapachach, które poprowadzi światowej sławy badaczka zapachów Sissel Tolas, współpracująca z takimi markami jak Louis Vuitton czy Estee Lauder.

Fashion Expo odbędzie się w pierwszy weekend kwietnia. Bilety już od 15 zł będą dostępne w sprzedaży od 12 lutego.

Cały czas poszukiwani są też wolontariusze do pomocy przy organizacji tego wydarzenia. Chętne osoby mogą się zgłaszać, wysyłając maila na adres info@fashionexpo.eu

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie fashionexpo.eu.

Portal wSzczecinie.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.