Komitet Wyborczy Piotra Krzystka w środę zaprezentował nazwiska kandydatów do Rady Miasta. Nie podano kolejności startujących, ale w kuluarach mówiono, że to oczywiste, że lokomotywami wyborczymi będą wiceprezydenci: Michał Przepiera, Daniel Wacinkiewicz, Krzystof Soska oraz sam Piotr Krzystek w okręgu obejmującym północne dzielnice Szczecina. Kto jeszcze wystartuje? Jest kilka zaskoczeń.

Krzystek: Wyjdźcie do ludzi! Bezpartyjność jest naszym atutem

Bezpartyjni jako pierwsi ujawnili nazwiska kandydatów do rady miasta. Nie podano jednak kolejności startujących na listach wyborczych. Podczas konwencji głos zabrał Prezydent Piotr Krzystek, który dziękował kandydatom za to, że zdecydowali się na start. Chwalił aktywność dotychczasowych radnych i zapowiedział, że Bezpartyjni będą walczyć o zwiększenie reprezentacji w radzie miasta:

- Jest to kampania, która zdecyduje o przyszłości naszego miasta. W Szczecinie jesteśmy jak jedna wielka, duża rodzina. Wiele pokoleń, wiele osób i wiele pomysłów na miasto. Jesteśmy po to, by te pomysły zbierać i budować miasto przyjazne wszystkim - mówił Piotr Krzystek.

Podczas konwencji Piotr Krzystek chwalił się osiągnięciami. Mówił dużo o udanych inwestycjach: Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie, rewitalizacji Łasztowni i bulwarów czy o inwestycjach infrastrukturalnych.

- Chcemy realizować aspiracje mieszkańców. Samorząd nie jest dla nas skocznią do Europarlamentu czy parlamentu krajowego. Zapraszam Was do tego byście w kampanii wyszli do mieszkańców Szczecina - mówił Krzystek. Prezydent ujawnił hasło kampanii wyborczej: "Mieszkańcy przede wszystkim", zapowiedział także, że program wyborczy Bezpartyjnych zostanie zaprezentowany w najbliższych dniach, tak jak kolejność kandydatów do rady miasta.

Listy wyborcze: współpracowniczka Jacyny-Witt, dawna twarz SLD i wiceprezydenci

Na Prawobrzeżu liderem listy prawdopodobnie będzie Władysław Dzikowski, wieloletni radny. Wśród ogłosoznych nazwisk jest także wiceprzewodniczący rady miasta Mariusz Bagiński czy przewodniczący rady osiedla w Podjuchach Maciej Szyszko.

W okręgu obejmującym Gumieńce i Pomorzany wystartują m.in: Wiceprezydent Krzysztof Soska, popularny radny Michał Wilkocki czy dotychczasowy lider listy Marek Kolbowicz, który prawdopodobnie tym razem będzie zamykać listę kandydatów. Zaskoczeniem może być start Anny Siergiej. Przedsiębiorczyni cztery lata temu otwierała listę wyborczą komitetu Małgorzaty Jacyny-Witt, czyli najostrzejszej recenzentki rządów Krzystka.

W śródmieściu startować będzie Wiceprezydent Daniel Wacinkiewicz, dotychczasowa radna Jolanta Balicka, a także nazywany "Księciem Północnych Dzielnic" wieloletni radny SLD Piotr Kęsik.

W okręgu numer 4 prawdopodobnym liderem listy będzie Wiceprezydent Michał Przepiera, wystartuje także Jan Stopyra czy przewodnicząca jednej z tamtejszych rad osiedlowych Maria Myśliwiec.

Na Północy bez większych zmian. Listę otworzy sam Piotr Krzystek, wystartują także radne: Maria Liktoras i Renata Łażewska oraz m.in. popularny dyrektor Zespołu Szkół przy ul. Hożej, organizator akcji "Iskierka Radości" Mirosław Żylik.

Zarys programu

Podczas konwencji na Łasztowni zaprezentowano zarys programu wyborczego Bezpartyjnych, który w najbliższym czasie będzie szczegółowo ujawniany: - Program, z którym nasi kandydaci na radnych pójdą do mieszkańców Szczecina oparty będzie na pięciu założeniach: rozwoju, opiece nad mieszkańcami, ekologii, Szczecinie jako stolicy województwa oraz biznesie i innowacjach. Największym wyzwaniem, jakie stoi przed miastem i regionem jest demografia, dlatego program ma być nakierowany na jakość życia i budowanie coraz lepszej oferty dla mieszkańców - mówił Wiceprezyent Daniel Wacinkiewicz.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października.