koncerty spektakle i opery inne

Mnóstwo atrakcji w Różance [program]

foto: archiwum wSzczecinie.pl

Gdzie?
Różanka przy ul. Pawła Jasienicy 8
Kiedy?
Sobota, 24.06.2017
O której godzinie?
11:00
Do kiedy?
Niedziela, 25.06.2017
Do której godziny?
12:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Wraz z początkiem czerwca wystartował Różany Ogród Sztuki, w ramach którego co weekend w Ogrodzie Różanym czeka na szczecinian mnóstwo atrakcji.
Weekendowe atrakcje w Różance. Program 2017:

17 CZERWCA, sobota
godz. 12.00

Koncert kwartetu smyczkowego, kwartetu skrzypcowego i trio dętego uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, pod kierunkiem Małgorzaty Gajewskiej-Makulec, Karoliny Uźniak-Guni i Edyty Moroz.

18 CZERWCA, niedziela
godz. 12.00

Koncert zespołu jazzowego uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, pod kierunkiem Łukasza Juźko.

24 CZERWCA, sobota
godz. 12.00

Jazz & Soul - koncert w wykonaniu uczniów Wokalistyki Jazzowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, pod kierunkiem Jolanty Szczepaniak – Przybylińskiej.

godz. 17.00- 20.00
Różankowa Potańcówka
Potańcówka na swingowo, jazzowo i rock 'n rollowo, czyli dźwięki, które poruszają wszystkich niezależnie od wieku i wprawy tanecznej. W autorskiej selekcji Moniki Petryczko nie zabraknie tuzów takich brzmień jak choćby Benny Goodman, Frank Sinatra czy Ray Charles. Na playliście znajdą się także polscy twórcy evergreenów. Nic tylko tańczyć.

25 CZERWCA, niedziela
godz. 12.00

Koncert uczniów Społecznych Szkół Muzycznych prowadzonych przez Szczecińskie Towarzystwo Kształcenia Artystycznego w Szczecinie. Wystąpią dzieci, jak i osoby dorosłe uczące się w Społecznej Szkole Muzycznej I stopnia, w Społecznej Szkole Muzycznej II stopnia i w Szkole Muzyki "Preludium". Podczas koncertu zostaną zaprezentowane wykonania indywidualne i zespołowe utworów klasycznych i rozrywkowych.

Różanka Dzieciom 2017
„Różanka Dzieciom 2017” to kolejna edycja interdyscyplinarnego projektu Szczecińskiej Agencji Artystycznej, na który składa się cykl warsztatów twórczych z zakresu teatru, literatury, plastyki, designu i muzyki. Warsztatom towarzyszą spektakle teatralne – tłumaczone na język migowy, plener malarski, interaktywne międzypokoleniowe czytanki, projekt plenerowej czytelni, wykłady pedagogów z zakresu sztuki oraz wystawy i prezentacje twórcze. „Różanka Dzieciom” jest propozycją działań twórczych realizowanych w formule otwartej. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne i każdy, kto ma ochotę, może wziąć w nich udział. Artystyczne wydarzenia odbywają się w każdą sobotę, od 3 czerwca do 26 sierpnia 2017 r. w szczecińskim Ogrodzie Różanym.

17 CZERWCA, sobota
godz. 11.00 – 14.00

Warsztaty teatralne "Scenografowie i muzycy – czyli poznajemy teatr od kuchni". Podczas warsztatów dzieci zostaną zaangażowane w tworzenie unikatowej scenografii oraz muzyki do spektaklu baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Brzydkie Kaczątko”. Odbiorcy zajęć dowiedzą się jak wygląda teatr od kuchni i będą mieli wyjątkową okazję spotkać się i porozmawiać o teatrze z profesjonalnymi aktorami teatru dziecięcego.

SPEKTAKL INTERAKTYWNY z tłumaczeniem na język migowy pt. „Brzydkie kaczątko” na motywach baśni Hansa Christiana Andersena. Będzie to opowieść taneczno – teatralna zrealizowana we współpracy z dziećmi i ich opiekunami, którzy wykonają kostiumy, scenografię, a także stworzą autorską muzykę do spektaklu.

24 CZERWCA, sobota
godz. 11.00 – 14.00

Warsztaty plastyczne "Węglem, ołówkiem i piórkiem". Podczas zajęć uczestnicy wykonają własną okładkę do swojej ulubionej książki, wykorzystując różnorodne techniki i materiały plastyczne między innymi takie jak: ołówek, tusz i piórko, węgiel. Warsztaty będą poprzedzone krótkim wykładem na temat okładek książkowych oraz polskiej ilustracji.

Warsztaty teatralne "Szewczyk Dratewka" na podstawie baśni Janiny Porazińskiej, opartej na podaniach ludowych. Warsztaty stanowią zaproszenie do twórczej drogi odkrywania w sobie talentów i odważnego, cierpliwego pokonywania trudności. W programie zajęć: nauka poprawnego oddechu, wymowy, emisji głosu oraz praca z tekstem.

SPEKTAKL INTERAKTYWNY z tłumaczeniem na język migowy pt. „Szewczyk Dratewka” autorstwa Janiny Porazińskiej, czyli znana opowieść o odważnym i pełnym dobra młodzieńcu, który nie mając nic do stracenia postanawia spróbować swoich sił i wyrusza w drogę, aby uratować piękną królewnę.
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję