To za sprawą aż dwóch imprez, które w sobotę i niedzielę odbędą się w naszym mieście. Mowa o trzeciej edycji Design Days oraz Targach Wykończenia i Wyposażenia Wnętrz Wszystko dla domu. Na oba wydarzenia wstęp jest bezpłatny.
Design Days w śródmieściu
W tym roku Design Days odbędą się w zupełnie nowym miejscu, bo przy samym pl. Zgody w przestrzeni przy al. Wojska Polskiego 26 (vis a vis salonu Kruk i obok Vero Mody). Impreza rozpocznie się już w piątkowe popołudnie od wernisażu polskich plakatów oraz premierowego seta Macieja Wunscha. Stoiska wystawców będzie można odwiedzać w sobotę i niedzielę od godz. 12:00.

Jak zapowiadają organizatorzy, w tegorocznej edycji wezmą udział nie tylko projektanci z Pomorza Zachodniego, ale również innych regionów Polski, przybędą także dziennikarze związani z branżą designu, trendsetterzy i blogerzy. Poza strefą wystawienniczą w programie trzydniowego wydarzenia znalazły się warsztaty D.I.Y., ciekawe spotkania, prelekcje, wernisaże i niedzielna promocja „Mało szczegółowego przewodnika po Szczecinie” Tomasza Panka. Odwiedzającym czas umilą sety dj-skie. Wstęp dla wszystkich jest bezpłatny.

Szczegółowy program III Design Days dostępny tutaj

Designerzy także w hali MTS
Specjalna strefa designera to także jedna z atrakcji weekendowych Targów Wszystko dla domu. Będą w niej prezentowane nowatorskie prace studentów i absolwentów kierunków projektowania mebli i wnętrz szczecińskich uczelni. Ponadto, odwiedzający w sobotę i niedzielę (15 i 16 października) halę MTS przy ul. Struga 6 będą mogli zapoznać się z nowinkami z branż wykończenia i wyposażenia wnętrz, skonsultować swoje pomysły z ekspertami i wziąć udział w warsztatach odnawiania i postarzana mebli oraz szycia.

Wszystko do wykończenia, wyposażenia i dekoracji domu
Podczas targów swoje oferty zaprezentują producenci i sprzedawcy m.in. kominków, podłóg, drzwi, tapet ściennych, farb, mebli do salonu, kuchni, sypialni, sprzętów AGD. Będzie także okazja zobaczyć intuicyjny system meblowy, dzięki któremu np. regał zamienimy w biurko, a biurko w komodę. Wśród targowych ciekawostek znalazły się m.in. obrazy drukowane na szkle, płyty gazowe bez płomieni czy tapety z awangardowymi wzorami. Wystawcy zapowiadają specjalne promocje i rabaty.

Na targach pojawi się także strefa handmade, gdzie będzie można kupić ręcznie wytwarzane, oryginalne dekoracje i tkaniny. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci, które będą mogły zaprojektować wymarzony pokój w specjalnie przygotowanym programie oraz samodzielnie tworzyć meble z pojedynczych elementów. Wstęp na 25. Targi Wykończenia i Wyposażenia Wnętrz Wszytko dla domu również jest bezpłatny. Targi można odwiedzać w sobotę (15 października) w godz. 10:00-18:00 oraz niedzielę od 10:00 do 17:00.

Szczegółowy program targów dostępny tutaj