Wyjątkowo ciekawa sobota szykuje się na szczecińskim placu Teatralnym. Z okazji rozpoczęcia nowego sezonu artystycznego Teatr Lalek Pleciuga przygotował moc atrakcji dla swoich widzów. Zaproszone są zarówno dzieci, jak i dorośli.
Teatralny festyn rozpocznie się w sobotę, 10 września, w samo w południe. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w m.in. zajęciach plastycznych, streetartowych oraz warsztatach robienia lizaków. O godzinie 12:30 obejrzą spektakl „Szekspir – 5.00 po południu”, przygotowany przez dzieci z Reska i ze Szczecina podczas tegorocznej edycji „Lata w teatrze”, a następnie występ Teatru Tańca na Kurzej Stopce. Około 13:45 odbędzie się pokaz umiejętności dzieci i młodzieży z Klubu Karate Bushikan. Poprowadzi go trzykrotny mistrz świata w karate Paweł Bombolewski.

Oficjalną inaugurację nowego sezonu teatralnego w Pleciudze, którą poprowadzą dyrektor Zbigniew Niecikowski oraz aktorka Marta Łągiewka, zaplanowano na godz. 14:00. Z tej okazji aktorzy Teatru Lalek przygotowują specjalny występ. Pół godziny później z dziećmi i dorosłymi spotkają się policjanci, którzy opowiedzą o bezpiecznej drodze do szkoły. O godz. 15:00 zostanie zaprezentowany spektakl „Zuzu i Lulu”, grany charytatywnie na rzecz Marzanny Wieczorek, która w wyniku wypadku doznała poważnego urazu kręgosłupa, wskutek czego cierpi na niedowład dolnych kończyn. Założycielka klubu sportowego Piękna Siła w Bielsku Podlaskim jest koleżanką aktorki Teatru Lalek Pleciuga, współtwórczyni „Zuzu i Lulu” oraz pomysłodawczyni charytatywnej zbiórki – Edyty Niewińskiej-Van der Moeren.

"Kochani Widzowie! Moja koleżanka, z którą między innymi spędzałam moje wspaniałe dzieciństwo w rodzinnym Bielsku Podlaskim, uległa ciężkiemu wypadkowi. Aby mogła wrócić do normalnego życia, musi poddać się długiej i kosztownej rehabilitacji. W sobotę, 10 września, o godzinie 15:00 zagram wspólnie z Kasią Klimek nasz autorski spektakl „Zuzu i Lulu” na deskach naszej Pleciugi w Szczecinie – właśnie dla Niej! Liczę na Waszą obecność i wsparcie!
Z góry bardzo, bardzo dziękuję Edyta Niewińska-Van der Moeren"

Zgodnie z repertuarem w sobotę, 10 września, „Zuzu i Lulu” zostanie zagrany jeszcze o godz. 16:00.

Poza spektaklami wstep jest bezpłatny.