– Dofinansowanie dla stacji pogotowia jest już pewne - poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Pozytywnie opinię wydało również Ministerstwo Finansów. Budowa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego ma kosztować 52 mln zł. Połowa środków będzie pochodzić z budżetu samorządu województwa.
Tydzień temu informowaliśmy o pozytywnej opinii Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Teraz dofinansowanie z rezerwy celowej budżetu państwa zaakceptowało również Ministerstwo Finansów.
Połowa z budżetu państwa, połowa z budżetu samorządu
– Dofinansowanie dla stacji pogotowia jest już pewne. Ostatnim krokiem będzie podpisanie umowy pomiędzy wojewodą a zarządem województwa, w której znajdą się między innymi szczegółowy opis inwestycji oraz termin i sposób jej rozliczenia – tłumaczyła minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
– Cieszę się, że pieniądze dla samorządu województwa na budowę nowej siedziby stacji pogotowia ratunkowego zostały zagwarantowane przez rząd – dodawał wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.
Marszałek Olgierd Geblewicz starał się o uzyskanie rządowego dofinansowania na ten cel już od dawna. Poprzednie dwa wnioski w tej sprawie zostały jednak odrzucone. Pozytywna decyzja z ostatnich dni oznacza, że środki na budowę stacji pogotowia zostaną uwzględnione w budżecie państwa w latach 2020-2022.
Jak będzie wyglądać nowa stacja?
W ramach nowej stacji pogotowia ratunkowego przy ul. Twardowskiego zaplanowano budynek administracyjno-szkoleniowy, budynek z pomieszczeniami dla zespołów ratownictwa medycznego oraz zaplecze garażowo-techniczne dla karetek. Jest już gotowy projekt, uzyskano pozwolenia na budowę i na miejscu (w pobliżu ul. 26 Kwietnia, za Biedronką) wykonano prace rozbiórkowe w celu przygotowania terenu.
Wcześniej zaczęła się budowa mniejszej stacji pogotowia ratunkowego przy ul. Duńskiej. Kosztować będzie 16 mln zł i całość środków pochodzi z budżetu województwa.
Komentarze
12