Głównym przedmiotem zainteresowań artysty jest codzienne funkcjonowanie we współczesnym, przesyconym mediami i nowoczesnymi technologiami, świecie. Już w piątek (17 września) zaprezentuje swoje prace w Galeria Goldenmark przy placu Żołnierza Polskiego 1-1a.

Szczeciński artysta w swojej twórczości wykorzystuje różne media, od malarstwa poprzez grafiki i animacje. Jego prace powstają w żmudnym procesie nakładania i usuwania kolejnych warstw, zamalowywania tego co zostało zmyte, aż do uzyskania finalnego efektu. Jest wiele teorii próbujących wyjaśnić przyczyny powstawania i rozprzestrzeniania się migrenowych bólów głowy. Pod ich wpływem zmysły robią się nadwrażliwe na światło, zapachy, dźwięki. Mogą pojawiać się regularnie lub sporadycznie, trwać pół godziny lub doskwierać przez całą dobę. Jednym słowem – ile ludzi na nią cierpiących, tyle jej odmian.

– Myślę, że moje własne doświadczenia wynikające z przeżywania migren wpływają na to, co sam robię. Bawię się zjawiskami optycznymi, wyostrzoną wrażliwością. Lubię mocne formy, kolory, kontrasty. Dążę do prostego konceptu, jasnej komunikacji z widzem. Interesuje mnie pokazywanie energii, ludzi i obiektów – mówi Soroka.

Wrażliwość artysty pozwala mu na przefiltrowanie i przetworzenie na swój bardzo osobisty sposób tego, co jest mu najbliższe: samochody, ulice, massmedia, jedzenie. Dzięki jego pracom, będziemy mieli okazję przyjrzeć się tym elementom, które na co dzień nie zaprzątają nam głowy, od innej strony.

Szczecińska Galeria Goldenmark przy placu Żołnierza Polskiego 1-1a zaprasza na wernisaż „Miejskie migreny” już 17 września o godzinie 18:00. Wystawa będzie gościć w galerii do 31 października.