sport

Międzynarodowa Gala Karate Profesjonalnego WUKF 1

foto: materiały prasowe

Gdzie?
SDS przy ul. Wąskiej 16
Kiedy?
Niedziela, 24.02.2019
O której godzinie?
17:00
Do kiedy?
Niedziela, 24.02.2019
Do której godziny?
20:00
Za ile?
40 zł
Opis wydarzenia
W niedzielę, 24 lutego, w Szczecinie odbędzie się Międzynarodowa Gala Karate Profesjonalnego WUKF 1, w której wezmą udział najlepsi karatecy na świecie.

24 lutego 2019 roku w Szczecinie odbędzie się Międzynarodowa Gala Karate Profesjonalnego "WUKF 1", na której widzowie będą mogli zobaczyć w akcji najlepszych karateków na świecie. Na macie w hali Szczecińskiego Domu Sportu zostaną rozegrane walki zawodowe w formule full contact, zapewniającej publiczności sporą dawkę emocji za sprawą możliwych widowiskowych nokautów. Organizator (Klub Karate Bushikan Szczecin) zapewnia, że styl walki zawodników i tradycyjny japoński ceremoniał są dużo atrakcyjniejsze niż w przypadku gal MMA, co wynika z orientalnej egzotyki karate.

W Gali wezmą udział najlepsi zawodnicy światowego karate sklasyfikowani na topowych lokatach rankingu Karate Profesjonalnego Światowej Unii Federacji Karate-Do (WUKF Professional). Największą gwiazdą imprezy będzie Tamer Mourssy (Egipt) - wielokrotny amatorski Mistrz Świata, Afryki i Egiptu, który swoje tytuły zdobywał zarówno w olimpijskiej federacji WKF (World Karate Federation), jak i w organizacji będącej jej największym rywalem, czyli WUKF (World Union of Karate-Do Federations). Stanie on w szranki z aktualnym amatorskim brązowym medalistą Mistrzostw Europy Daniele Sprembergiem (Włochy).

Szczecińskich widzów z pewnością zainteresuje starcie o pas zawodowego Mistrza Polski federacji UWK (United World Karate), pomiędzy zawodnikiem gospodarzy, amatorskim 2-krotnym Mistrzem Świata i 2-krotnym Mistrzem Europy Adrianem Fułkiem (Bushikan Szczecin) a amatorskim V-ce Mistrzem Europy Tomaszem Misiakiem (Kimura Toruń).

Dojdzie także do elektryzującej batalii w konkurencji kata (pokazy), pomiędzy Cosminem Stanciu (Rumunia) a Antonio Soggią (Włochy) - obaj zawodnicy to niekwestionowani mistrzowie kata dwóch wiodących stylów karate na świecie: Shotokan i Shito Ryu.

Łącznie widzowie wydarzenia w hali SDS obejrzą 5 pojedynków zawodowego karate, w których rywalizować będą zawodnicy z 8 państw.

Gośćmi Honorowymi imprezy będą Prezydent WUKF Liviu Crisan (Rumunia) i Sekretarz Generalny WUKF Roberto Perri (Belgia).

WUKF 1 to wydarzenie bezprecedensowe, jako że po raz pierwszy w historii pod auspicjami światowej federacji zostaną rozegrane zawodowe pojedynki, będące przeciwwagą dla amatorskiej (olimpijskiej) odmiany karate i rozpoczynające nowy, profesjonalny nurt na światowej scenie tego sportu. Gala będzie transmitowana w formacie telewizyjnym na żywo w internecie.

Pomysłodawcą WUKF 1 jest architekt rewolucyjnej idei Profesjonalnego Karate (WUKF Professional) Paweł Bombolewski, będący Przewodniczącym Komisji Karate Profesjonalnego Światowej Unii Federacji Karate-Do (WUKF), V-ce Prezydentem Europejskiej Unii Federacji Karate-Do (EUKF), Prezesem Polskiego Zjednoczenia Karate, a także czołowego krajowego Klubu Karate - szczecińskiego Bushikanu. Nie jest więc zaskoczeniem, że pierwsza impreza zawodowego Karate odbędzie się właśnie w Szczecinie.

Dzień przed imprezą w sali konferencyjnej Floating Arena w Szczecinie odbędzie się konferencja prasowa oraz oficjalne ważenie, które również będzie relacjonowane na żywo w internecie.

Partnerem imprezy jest Miasto Szczecin.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/398264954267547/

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję