Branża interaktywna rośnie w siłę. Potrzeba coraz więcej grafików i projektantów. Na przeciw tej potrzebie wychodzi Behance organizując na całym świecie spotkania dedykowane właśnie tej grupie. W Szczecinie od kilku lat regularnie odbywają się spotkania Behance Portfolio Review, które mają na celu integrację oraz edukację osób zainteresowanych grafiką użytkową.

Behance Portfolio Review to ogólnoświatowy cykl spotkań podczas, których graficy, designerzy i projektanci spotykają się w celu wymiany wiedzy oraz poznania się. W Szczecinie cyklicznie spotykają się od kilku lat. Na wydarzeniach posłuchać można prelekcji oraz zaprezentować się ze swoimi pracami. Udział w spotkaniach pomaga zarówno znaleźć pracę, jak i w przypadku agencji kreatywnych przeprowadzić rekrutację bezpośrednio w społeczności pasjonatów. Dla wielu firm i osób prywatnych ze Szczecina udział w spotkaniach przyniósł wiele korzyści, których wypadkową są nowe projekty i niezwykle kreatywne prace.

Już 14 maja w klubie Hormon odbędzie się kolejna edycja Behance Portfolio Review. Spotkanie dedykowane jest zarówno doświadczonym designerom oraz tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z projektowaniem i grafiką komputerową. Podczas eventu posłuchać będzie można specjalistów zajmujących się na co dzień współpracą z klientami oraz doświadczonych grafików, którzy podzielą się nie tylko swoją wiedzą, ale również pokażą swoje portfolio.

Celem spotkania jest aktywizacja oraz integracja szczecińskiej branży kreatywnej. Zależy nam również żeby edukować początkujących i pomagać lokalnym firmom w znalezieniu odpowiednich osób na stanowiska grafików i projektantów. – podkreśla Gracjan Wrząchol, organizator i lokalny koordynator z ramienia Behance. – Goście będą mieli również możliwość zapoznania się z pracami wszystkich, którzy zdecydują się je wystawić, do czego serdecznie zapraszamy. Zgłosić się może każdy. – dodaje Wrząchol.

Agenda spotkania przedstawia się następująco:

18:00 – Wstęp - Gracjan Wrząchol, agencja Cosa Nostra

18:10 – "Sprzedażowe podejście do projektowania interface'u" Artur Kubiak, Grupa Brandoo

18:40 – "Łuki i konflikt ukraińsko-rosyjski w projektowaniu graficznym" Dawid Legierski i Dominik Paszkiewicz

19:10 – Krótka przerwa

19:20 – "Teequilla, czyli co łączy T-shirt, Andy’ego Warhola i ideę freelancingu" Joanna Dziennik, Teequilla

19:50 – Portfolio Review (Przegląd portfolio)

20:00 – Portfolio Review

20:30 - Integracja

Spotkanie jest całkowicie bezpłatne, obowiązuje jedynie rejestracja - liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji na Facebooku