Już od 1,5 roku osoby z branży mediów społecznościowych spotykają się na luźnych rozmowach przy piwie. Dziesiąty, jubileuszowy Czwartek Social Media w Szczecinie odbędzie się w tym tygodniu. Przybędzie na niego Maciej Budzich.

Spotkanie zaplanowano w Barze Czystym w czwartek, 20 listopada, o godz. 17:15.

Tradycyjnie będzie można wysłuchać trzech prelekcji. Jedną z nich - „Blogerzy / influencerzy - zakumplować się, wykorzystać czy zrobić biznes?” - wygłosi Maciej Budzich, autor znanego bloga o mediach, reklamie i marketingu – mediafun.pl. Bartosz Filip Malinowski, współzałożyciel think tanku WE the CROWD, opowie o tym czego marketer może nauczyć się od crowdfundingu i odwrotnie. Z kolei Krzysztof Cieślak (prezes agencji interaktywnej z kompetencjami Interactive Software House B-MIND, partner startupu Polstars oraz dyrektor operacyjny Faktium.pl) przedstawi wykład o tym jak urządzenia mobilne wpłynęły na media społecznościowe.

 

Najbliższy Czwartek Social Media będzie już dziesiątą, jubileuszową edycją tych branżowych spotkań w naszym mieście. 

- Udało mi się w Szczecinie zbudować społeczność, która chce i lubi dzielić się swoją wiedzą oraz doświadczeniem - mówi Kacper Skoczylas, organizator Czwartków Social Media - Jak patrzę na zdjęcia z poprzednich 9 edycji to widzę uśmiechnięte twarze setek ludzi, którzy na moich spotkaniach poznali swoich obecnych pracodawców, partnerów biznesowych, pracowników, a nawet drugie połówki - dodaje, zaznaczając, że świadomość tego jak duży użytek z tych spotkań mają jego uczestnicy, napędza go jeszcze bardziej do działania.

- W przyszłym roku planuję zorganizować czwartki tematyczne. Jednym z tematów, który za mną chodzi od kilku miesięcy to "branża modowa w mediach społecznościowych". Po rozmowach w sieci wiem, że jest duże zainteresowanie tym tematem. Planuję również kilka warsztatów oraz mniejszych seminariów z mentorami - mówi Skoczylas - Wierzę, że da się w Szczecinie organizować wydarzenia branżowe na dużą skalę. Świadomość mieszkańców rośnie z miesiąca na miesiąc. Coraz więcej osób dostrzega zasadność takich spotkań i potrzebę uczestnictwa. Widzę to chociażby po ilości nowych twarzy na każdym kolejnym spotkaniu - podkreśla. 

Listopadowe spotkanie odbędzie się w ramach trwającego właśnie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Wstęp jest wolny. Rezerwacja nie jest wymagana, ale organizator zaleca skorzystanie z platformy meeto.co