sport inne

Mecz Gwiazd 2019

foto: Piotr Krywan / materiały prasowe organizatorów

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 25.05.2019
O której godzinie?
17:00
Za ile?
20 i 30 zł; bilety dostępne na https://meczgwiazd.szczecin.pl/ oraz w kasach hali Netto Arena
Opis wydarzenia
Już 25 maja w hali Netto Arena po raz 10. rozegrany zostanie siatkarski Mecz Gwiazd. Sportowcy zagrają dla Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie.

JUBILEUSZOWE GRANIE DLA HOSPICJUM

Koniec maja zapowiada się niezwykle emocjonująco dla szczecińskich kibiców. Do miasta tradycyjnie przybędą sportowe gwiazdy, aby 10. już raz pokazać solidarność z Podopiecznymi szczecińskiego hospicjum i rozegrać dla nich niezwykły mecz. Sportowcy jak zawsze staną naprzeciwko siebie po dwóch stronach siatki, ale rywalizacji próżno będzie tam szukać. Nie o to w końcu tu chodzi. Tego dnia zacierają się klubowe granice, różnice we wzroście czy umiejętnościach, a na pierwszy plan wysuwa się dobra zabawa oraz cel, jakim jest pomoc chorym dzieciom.

MILION WIELKICH SERC

W ciągu 10 lat rozgrywania siatkarskiego widowiska organizatorom udało się uzbierać ponad milion złotych, które zostały przeznaczone na zakup sprzętu dla hospicjum, a także samochodów, którymi lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, rehabilitanci i psycholog codzienne dojeżdżają do Podopiecznych placówki. Tych pieniędzy nie byłoby gdyby nie wielkie serca i ofiarność sportowców, a także kibiców na trybunach, którzy niezmiennie od dekady całymi rodzinami zapełniali trybuny najpierw hali Szczecińskiego Domu Sportu a obecnie Netto Areny. Organizatorzy liczą na to, że w tym roku będzie podobnie. Do Szczecina przybędą w końcu sportowe sławy, a cel jest niebagatelny. Kogo możemy spodziewać się tym razem?

– Część sportowców wstępnie zapowiedziała już swój udział w tym wydarzeniu, są to m.in. dwukrotna Mistrzyni Europy w siatkówce Dorota Świeniewicz, siatkarski wicemistrz świata z 2006r. Wojciech Grzyb, atakujący Aluronu Virtu Warty Zawiercie Grzegorz Bociek czy jego klubowy kolega Michał Masny. Pracujemy też nad tematem udziału w meczu skoczków narciarskich, którzy od wielu lat nas wpierają, ale rozmowy wciąż trwają – mówi Karolina Dziwisz ze stowarzyszenia Siatkarze dla Hospicjum.

Znając historie z ubiegłych lat, gwiazdy zapewne chętnie pojawią się w Szczecinie, aby pomóc tym, dla których ta pomoc może okazać się bezcenna. Mecz tradycyjnie uświetnią sportowe licytacje.

Bilety na Mecz Gwiazd w cenie 20 zł oraz 30 zł do nabycia za pośrednictwem strony internetowej https://meczgwiazd.szczecin.pl/ oraz w kasach hali Netto Arena.

AMATORZY TEŻ ZAGRAJĄ DLA HOSPICJUM

Zanim jednak wielki mecz przeniesie się na ulicę Szafera, w hali Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przy ulicy Tenisowej, spotkają się siatkarze amatorzy aby rozegrać swój własny turniej, w którym zaprezentują swoje umiejętności. To tutaj, 12 lat temu narodziła się idea niesienia pomocy podopiecznym hospicjum poprzez grę w siatkówkę. Meczu Gwiazd nie byłoby bez turnieju amatorskiego. Turniej potrwa dwa dni, zmagania rozpoczną się 25 maja o godzinie 9:00, natomiast zakończą późnym popołudniem w niedzielę 26 maja.

JUŻ NIE TYLKO „ROZGRZEWKA” PRZED MECZEM

Zanim szczecinianie zasiądą na trybunach Netto Areny, aby obserwować Mecz Gwiazd, 2 tygodnie wcześniej – 11 maja od godziny 11:00 na terenie Arkonki będą mogli wziąć udział w Szczecińskim Festiwalu Biegowym. Do tej pory biegi wokół Arkonki, pomimo, iż cieszyły się ogromną popularnością wśród szczecinian, były zaledwie preludium do głównego wydarzenia jakim był rozgrywany sobotnim majowym popołudniem Mecz Gwiazd. Widząc jednak entuzjazm z jakim ta, z założenia, poranna rozgrzewka spotkała się wśród biegaczy, a także ich zaangażowanie w pomoc podopiecznym szczecińskiego hospicjum, organizatorzy zdecydowali się oddzielić Szczeciński Festiwal Biegowy od Meczu Gwiazd.

ZMIAN CIĄG DALSZY

Trzecia edycja Szczecińskiego Festiwalu Biegowego to także nowa, trzecia już konkurencja. Do dystansu 5 oraz 10km organizatorzy postanowili dołączyć nordic walking, co umożliwi udział w Festiwalu tym, którzy pomagać chcą, ale niekoniecznie biegnąc. Zmianie ulega także forma rozgrywania konkurencji. Każdy z biegów startowany będzie osobno. Ale to nie koniec niespodzianek, które przygotowali organizatorzy. W tegorocznej edycji Szczecińskiego Festiwalu Biegowego swój własny dystans do pokonania otrzymają także… dzieci. – W ubiegłych latach dostaliśmy sporo zapytań od rodziców biorących udział w biegach, czy ich dzieci też mogą pobiec, stąd pomysł, żeby tym razem umożliwić start również dzieciakom. Mamy nadzieję, że się uda – mówi Małgorzata Kalicińska, dyrektor Szczecińskiego Festiwalu Biegowego. Niezmienne pozostaje jedno – całość środków, zgromadzonych podczas Szczecińskiego Festiwalu Biegowego zasili konto Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie.

Na biegi można zapisywać się na stronie internetowej https://biegowy.szczecin.pl/

Poniżej informacja o pakietach:

5km – 600 miejsc; 50zł/pakiet

10km – 200 miejsc; 70zł/pakiet

Nordic Walking (5km) – 200; 50zł/pakiet

bieg dla dzieci – 100 miejsc; pakiet bezpłatny; obecnie brak miejsc

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję