Marsz w obronie życia, któremu w tym roku towarzyszy hasło „Kocham Cię życie”, w niedzielę o godz. 15:00 wyruszy z Jasnych Błoni. Jego zakończenie planowane jest około godz. 16:30 przy katedrze.
Trasa przemarszu będzie przebiegać ulicami:
Jasne Błonia – ul. Felczaka – ul. Monte Cassino - ul. Wielkopolską (prawa strona w kierunku pl. Szarych Szeregów) – pl. Szarych Szeregów – al. Wojska Polskiego (prawa strona w kierunku Bramy Portowej) – pl. Zwycięstwa – ul. Wyszyńskiego (prawa strona w kierunku Mostu Długiego) – Sołtysia – Grodzka – pl. Orła Białego – Bazylika Archikatedralna p.w. św. Jakuba – plac Katedralny.

- W związku z przemarszem w niedzielę w godzinach 15:00 – 16:30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym i przerwy w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej. Wstrzymania na liniach komunikacyjnych dokonywane będą na polecenie służb nadzoru ruchu w zależności od przebiegu procesji – informuje Szymon Wasilewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Organizatorem marszu jest fundacja pro-life Bractwo Małych Stópek.

Happening na Wałach Chrobrego

Trzy godziny wcześniej, w samo południe, na schodach Wałów Chrobrego zaplanowano happening „Odzyskać wybór – w obronie godnego życia”. 

- W najbliższą niedzielę przejdzie ulicami Szczecina kolejny marsz zwolenników całkowitego zakazu aborcji. Podobnie jak w zeszłym roku chcemy zamanifestować nasze odmienne zdanie w tej sprawie..., organizujemy happening na schodach Wałów Chrobrego. W tegorocznym wydarzeniu skupimy się na sytuacji rodzin dzieci ze śmiertelnymi i nieodwracalnymi wadami genetycznymi – informują organizatorki z grup „Ogólnopolski Strajk Kobiet GRYFINO” oraz "Dziewuchy Dziewuchom Szczecin", która została utworzona w ubiegłym roku na znak protestu przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji.

Spotkanie na Wałach Chrobrego rozpocznie się o 12:00. Organizatorki zachęcają do ubrania się w kolorach białym i czarnym oraz przyniesienia ze sobą białych kwiatów.