Przed nami 12. edycja Less Waste Market w Hali Odra. „Z edycji na edycję przybywa nowych wystawców. Lutowa lista zapełniła się w jeden dzień, a to oznacza tylko jedno – będzie w czym wybierać!” – zapowiadają organizatorki pchlego targu.

W najbliższą niedzielę lokalni wystawcy i mieszkańcy po raz kolejny spotkają się w Hali Odra (przy bulwarze Beniowskiego 5), aby wziąć udział w 12. już odsłonie pchlego targu. Kupujący będą mogli wybierać spośród typowego asortymentu, jak odzież i dodatki, ale także książek, gier, płyt.

– Tradycyjnie wystawcom chcącym pozbyć się swoich rzeczy będą towarzyszyć wystawcy komercyjni. Z każdą edycją pojawiają się nowi. W ofercie będą czapki z wełny sprutej ze swetrów czy kolczyki ze skórzanych odpadów poprodukcyjnych. Cieszy nas to, że jest coraz więcej osób, które świadomie wybierają produkcję less waste – mówi Hania, współorganizatorka targu rzeczy używanych.

Jak zapewniają dziewczyny, „każdy znajdzie coś dla siebie”. Podczas Less Waste Market wystawiany jest także specjalny karton, w którym zbierane są ubrania dla potrzebujących.

– Odzież nie może być poplamiona ani dziurawa, musi nadawać się do ponownego użycia – zaznacza Agata. – Jeśli ubrania nie znajdą nowych właścicieli, to przekażemy je do sklepu charytatywnego.

Dodatkowo, tak jak ostatnio, wśród asortymentu oferowanego przez wystawców nie zabraknie akcesoriów dla pupili. Prowadzona będzie także zbiórka koców dla zwierząt w schroniskach. – Ostatnio udało nam się zebrać dwa wielkie worki koców, które zostały zabrane przez wolontariuszy z choszczeńskiego schroniska – dodaje Magda.

Wystawcy Less Waste Market zapraszają w najbliższą niedzielę (5 lutego) od godziny 12:00 do Hali Odra. Wydarzenie potrwa do godz. 17:00. Wstęp dla odwiedzających jest bezpłatny. Więcej o wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/559592005956381