Klub przy ul. Monte Cassino 24 to tak naprawdę rozbudowane centrum rehabilitacyjno sportowe z prozdrowotnym certyfikatem. Począwszy od siłowni i różnorodnych zajęć z trenerami personalnymi, poprzez aqua aerobik i naukę pływania, po zabiegi fizjoterapeutów i rehabilitantów oraz regenerację w saunach. – Jesteśmy jedynym miejscem w Szczecinie, które ma tak bogatą ofertę – podkreśla Ewa Chrobrowska, właścicielka klubu.

Klub fitness funkcjonuje w tym miejscu już od 1998 roku. Gdy rozpoczynał działalność, był pierwszym komercyjnym klubem w Szczecinie, który w swojej ofercie miał basen i saunę. Do dyspozycji klientów była też oczywiście siłownia i sale aerobowe, a obok gabinety masażu, kosmetyczne oraz salon fryzjerki. Nic dziwnego, że od początku cieszył się dużą popularnością.

– Mamy klientów, którzy są z nami nieprzerwanie od ponad 20 lat. Teraz często przychodzą z dziećmi, a nawet wnukami. Chwalą rodzinną atmosferę i indywidualne podejście. W dużych klubach jest często tak, że pani z obsługi daje tylko kluczyk do szafki i na tym kończy się kontakt z klientem. U nas Klienci przez cały czas mogą liczyć na pomoc i wsparcie.

Praktycznie z każdym znamy się po imieniu – podkreśla Ewa Chrobrowska.

Zajęcia w kilku salach, na basenie i na świeżym powietrzu

Na przestrzeni lat klub cały czas się rozwijał, na potrzeby ćwiczących adaptowane były kolejne pomieszczenia. Dziś na 800 m2 klimatyzowanej powierzchni dostępne są cztery sale do ćwiczeń siłowych, sala cardio oraz sala do aerobiku i strefa crossfit. Jest aż 5 szatni, więc łatwiej zadbać o prywatność. W basenie z przeciwfalą można nie tylko nauczyć się pływać, ale też zadbać o kondycję. Przy dogodnej pogodzie zajęcia odbywają się również na zewnątrz (np. crossfit).

Bardzo popularne są treningi personalne z indywidualnym planem treningowym, pomiarem parametrów wydolnościowych i zaleceniami przez niego przygotowanymi. Ale do wyboru jest też szeroka gama różnorodnych ćwiczeń grupowych. Zawsze duża frekwencja jest podczas zajęć na zdrowy kręgosłup i aqua aerobiku.

– Żaden inny klub nie oferuje takiej różnorodności w zajęciach z aqua aerobiku. Jest bardzo duży wybór instruktorów, muzyki czy godzin. Zajęcia odbywają się w naszym basenie nawet do późnych godzin wieczornych – mówi Zuzanna Hyriak, menedżer klubu.

„Prozdrowotne studio treningu personalnego i rehabilitacji”

Lista prowadzonych zajęć cały czas się rozszerza. Zależy w praktyce wyłącznie od zapotrzebowania. – Jesteśmy pod tym względem bardzo elastyczni i cały czas wsłuchujemy się w głosy klientów. Jeśli potrzeba czegoś nowego, to szukamy odpowiednich instruktorów, ewentualnie kompletujemy niezbędne urządzenia, i organizujemy kolejne zajęcia –tłumaczy Ewa Chrobrowska.

Wiele z tych zajęć przygotowywanych jest przede wszystkim z myślą o osobach zmagających się z problemami zdrowotnymi. Nie przez przypadek centrum przy ul. Monte Cassino otrzymało certyfikat „prozdrowotnego studia treningu personalnego i rehabilitacji”. Pod okiem fizjoterapeutów i rehabilitantów można tutaj dojść do pełni formy po kontuzji czy realizować zalecenia lekarzy przy chorobach przewlekłych. Dostępne są m.in. terapie manualne, masaże wodne oraz sauna na podczerwień (kabina infrared), która wspomaga proces leczniczy i regeneracyjny. Kompleksowe wsparcie uzyskają osoby walczące z otyłością lub nadwagą.

– Mamy u nas np. parę, która przygotowała się tutaj, by dobrze wyglądać w dniu ślubu. Dzięki treningom osiągnęli zamierzony cel, ale po przychodzą dalej, już jako małżeństwo. Spodobały im się ćwiczenia i atmosfera, która u nas panuje – opowiada Zuzanna Hyriak.

Przychodzą dla zdrowia, a nie dla „lansu”

Klub przy ul. Monte Cassino nie jest raczej miejscem dla osób, które przychodzą na siłownię, tylko po to, żeby zrobić selfie podczas ćwiczeń. Przeważają klienci aktywni zawodowo, prawnicy, lekarze, przedsiębiorcy.

– Przede wszystkim odwiedzają na osoby, które chcą w miłej atmosferze zadbać o zdrowie – podsumowuje Ewa Chrobrowska.

Dopełnieniem oferty klubu są inne punkty usługowe działające w budynku przy ul. Monte Cassino 24. Znaleźć tam można gabinety: lekarskie, fizjoterapii, psychologiczne, logopedyczne ( biofeedback), kosmetyczne i stylizacji paznokci. Jest całe piętro gabinetów Bio-Spa z kilkunastoma rodzajami masaży.

Klub otwarty jest od poniedziałku do piątku (w godzinach 7-22) oraz w soboty i w niedziele (w godzinach 8-19). Więcej informacji na: www.fitnessclub.com.pl.