koncerty

LOTTO + Tutti Harp

foto: fragment grafiki promującej wydarzenie / materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Poniedziałek, 20.11.2017
O której godzinie?
20:30
Za ile?
20 zł
Opis wydarzenia
Już 20 listopada na deskach Teatru Kana wystąpi kapitalny zespół, który zbiera wspaniałe recenzje na całym świecie. Mowa o grupie LOTTO, świeżo po wydaniu najnowszej płyty.
Bilety (w cenie jedynie 20 zł!) można rezerwować tutaj: paula@kana.art.pl

Łukasz Rychlicki − gitara, gitara basowa
Mike Majkowski − kontrabas, gitara basowa
Paweł Szpura – perkusja

gościnnie: Tutti Harp – elektronikaZespół założony pod koniec 2012 roku, skupiający trzy kreatywne umysły współczesnej muzyki. Razem eksplorują granice takich rodzajów muzyki jak improv, country, noise, minimalizm, tworząc muzykę hipnotyczną i wzruszającą jednocześnie. Debiutancki album ASK THE DUST został wydany pod koniec 2014 roku przez LADO ABC. Drugi album LOTTO został wydany w kwietniu 2016 roku przez wytwórnię Instant Classic i spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem krytyki. M.in. w plebiscycie Gazety Wyborczej na płytę roku ELITE FELINE zajęła pierwsze miejsce. Podobnie na portalu beehype, gdzie także głosowało kilkudziesięciu dziennikarzy. Większość rankingów wymieniało tą płytę w swoich zestawieniach na wysokich pozycjach, m.in. Nowa Muzyka, Noise Magazine, słuchacze audycji HCH, JazzSoul, Polityka, Kinkyowl, Polifonia, Gazeta Magnetofonowa. Trzecia płyta zespołu, zatytułowana VV ukazała się w październiku tego roku, także nakładem wytwórni Instant Classic. LOTTO zagrało wiele koncertów, w tym na istotnych festiwalach takich jak: Jazz Jantar w Gdańsku, Nickelsdorf Konfrontationen in Austria, Densités in France, Kraak in Belgium (jako część instalacji Konrada Smoleńskiego) na Heidelberg's Enjoy Jazz, OFF Festival, UNSOUND Festival, ARTACTS Festival / St. Johann in Tirol czy TAURON Nowa Muzyka.

"Jak się jednak okazuje, grana w perfekcyjnym skupieniu muzyka o tak prostej strukturze może się okazać wyjątkowo wciągającym doświadczeniem. Niekoniecznie skomplikowane formy pochłaniają najmocniej."
POLITYKA

"Elite Feline wypełniły dwie długie kompozycje będące czymś na kształt halucynogennych dźwiękowych oparów przenikających w łagodnym tempie do naszej podświadomości."
NOWA MUZYKA

"Lotto przypomina zespół głodnych wiedzy geniuszy którzy przechodzą przez strumień gorączkowych improwizacji. Gdy nagle dokonują oślepiającego odkrycia, celebrują pojedynczą myśl, wielokrotnie ją powtarzając. "
attn:magazine

"„Ask the Dust” nie poddaje się łatwym klasyfikacjom. Album przeskakuje między nastrojowym, powolnym eksperymentem na pograniczu rocka i jazzu, a nieskrępowaną wysokooktanową improwizacją i dronową post-rockową dekonstrukcją, zredukowaną do pojedynczych akordów gitary i strzępów sprzężeń, które unoszą się w powietrzu jak kurz w upalny letni dzień."
Weed Temple
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję