Album TAXI stworzony przez trio Łona / Konieczny / Krupa został doceniony podczas jubileuszowej 30. gali Fryderyków, czyli nagród polskiej branży muzycznej. Zespół został nagrodzony w kategoriach Album Roku Hip Hop oraz Zespół/Projekt Artystyczny Roku. Fryderyka otrzymał także Krzysztof Kiziewicz za teledysk do utworu „Bym Poszedł” z albumu „TAXI”.

Płyta koncepcyjna „TAXI” autorstwa Łony, Kacpra Koniecznego i Andrzeja Krupy została wydana we wrześniu 2023 roku i spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem. Album stanowi słowno-muzyczną opowieść o zawodzie taksówkarza i jego rozterkach. Wiele zdarzeń pozornie błahych czy trywialnych z życia codziennego staje się dzięki twórcom krążka pretekstem do postawienia egzystencjalnych pytań. Nie brakuje też zabawnych momentów i puent, co jest znakiem rozpoznawczym Łony.

„Twórcy podążyli (...) szlakiem kultowych taksówkarskich miejscówek, rozmawiali z kierowcami taxi i ubera, jeździli taryfą tropiąc nocne historie, ba, Łona zaliczył krótki epizod jako kierowca. Wyszła z tego wciągająca podróż, w której znajdziemy odbicie transformacji kulturowej, współczesnych konfliktów, czy też sentymentalnych lub zabawnych historii rodem z filmów Jarmuscha.” – czytamy w oficjalnym opisie albumu wydanego nakładem Def Jam Recordings Poland. 30. Gala Fryderyków odbyła się w Gliwicach. Nagrody stanowią podsumowanie minionego roku w polskiej muzyce.

Autor: Andrzej Kochański