koncerty

LIMBOSKI

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 06.12.2019
O której godzinie?
21:00
Za ile?
przedsprzedaż 30 zł | w dniu koncertu 40 zł | studenci i uczniowie 30 zł
Opis wydarzenia
Limboski wraca z nową płytą i nowym zespołem!

 

Artysta wystąpi w Szczecinie w ramach trasy promującej jego siódmy album studyjny pt. „Ucieczka Saula". Koncert jest jednym z piętnastu koncertów promujących nową płytę nagraną z nowym zespołem.

Limboski jest jedną z najciekawszych postaci na polskiej scenie muzycznej. W tekstach obserwator subtelności międzyludzkich relacji, na scenie zaś drapieżne zwierzę koncertowe z charyzmą i własnym, rozpoznawalnym stylem.

Zadebiutował w 2010 roku płytą „Cafe Brumba". Był dwukrotnie nominowany do Fryderyków za płyty „Tribute to Georgie Buck" i „Poliamoria". W 2018 roku wystąpił na festiwalu „Męskie Granie". Jego najbardziej znanym przebojem jest piosenka „W Trawie". Ostatnie dwa lata spędził w Berlinie, gdzie zanurzył się w świecie muzyki klubowej, co dało mu zastrzyk nowych inspiracji. Nowa płyta „Ucieczka Saula" to połączenie avant popu i brudnej elektroniki. Teksty Limboskiego można natomiast nazwać realizmem magicznym w piosence!

„Saul to bohater mojego opowiadania, który pewnego dnia zostawia dom i rodzinę, wsiada na małą łódź i opuszcza swoją wioskę. Płynąc w dół rzeki, obserwuje przesuwający się powoli krajobraz i wspomina różne wydarzenia ze swojego życia, z którego właśnie uciekł – rzeka kołysze jego łódź i powoli unosi go ku przeznaczeniu. To bardzo symboliczna opowieść o dojrzewaniu, a jej ścieżką dźwiękową jest ta płyta. Każda piosenka to małe wspomnienie Saula".

 

Skład:

Limboski – śpiew, gitary

Jacek Cichocki – klawisze, fortepian, śpiew

Kuba Duda – gitary, śpiew

Asia Glubiak – bębny, śpiew

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję