Od kilku dni na szczecińskich przystankach pojawiają się małe słupki, do których przytwierdzane są kosze na śmieci. Znikają natomiast te wysokie z rozkładami jazdy. Informacje o kursowaniu autobusów pasażerowie znajdą w gablotach umieszczonych w wiatach.
Zmiany dotyczą 100 przystanków. Do połowy czerwca w wybranych miejscach znikną słupy, do których obecnie przytwierdzone są kosze i rozkłady jazdy. Wszystkie informacje dla pasażerów pojawią się w gablotach w wiatach. Kosze zostaną zamontowane obok wiat.

- Dzięki zmianom będzie bardziej estetycznie i zdecydowanie wygodniej. Zrobi się więcej miejsca dla osób oczekujących na transport, wygodniejsze będzie także wsiadanie i wysiadanie z pojazdów – tłumaczy Hanna Pieczyńska, rzecznika Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Niebawem, w centrum miasta pojawią się także 43 kosze betonowe, dopasowane wizualnie do tych, które były ustawiane w ramach miejskich inwestycji. Zamontowane zostaną na pl. Rodła, ul. Niepodległości, pl. Żołnierza Polskiego, pl. Armii Krajowej i na Rynku Siennym.