Od piątku, 30 września, tymczasowej likwidacji ulegają przystanki „plac Rodła Lot” dla linii A, B, C, D, 86, 522, 529, 531,532 oraz „plac Żołnierza Polskiego” dla linii 86, 522, 529, 531, 532.
- Dla tych przystanków ustalona została wspólna lokalizacja - w ciągu alei Wyzwolenia, na odcinku pomiędzy ulicami Mazowiecką a Małopolską, na wysokości posesji numer 7 - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Zmiany związane są z rozpoczętą w sierpniu przebudową al. Wyzwolenia na odcinku od ul. Rayskiego do pl. Żołnierza Polskiego. W ramach prac wyremontowane zostaną jezdnia i chodniki, pojawią się ścieżka rowerowa, podpórki, stojaki i ławki, a przy zlikwidowanych tymczasowo przystankach powstaną wiaty oraz krawężniki ułatwiające postój autobusów niskopodłogowych. Na chodnikach w okolicy przystanków oraz skrzyżowań zostanie wykonane oznakowanie dla osób niedowidzących. 

W ramach przebudowy powstanie droga rowerowa o nawierzchni asfaltowej i szerokości 2 m. - Będzie ona wygodną kontynuacją już istniejących ścieżek. Dla cyklistów pojawi się 28 stojaków rowerowych i 7 podpórek. Dla pieszych udogodnieniem będą ławki – wymienia Pieczyńska. Na odcinku od placu Rodła do placu Żołnierza jezdnia zostanie zwężona do 9,25 m (skrajny pas o szerokości 3,25m i 2 pasy o szerokości 3,0 m), co pozwoli na wygospodarowanie miejsc postojowych o szerokości 2,5 m. Miejsca parkingowe będą równoległe do jezdni. Na odcinku od Rayskiego do placu Rodła nadal będziemy parkować ukośne.

Prace wykonuje firma Eurovia Polska S.A. za kwotę 3 436 272,29zł. Wykonawca na realizację zadania ma 150 dni od dnia podpisania umowy, czyli do 19 grudnia.