Trzy razy więcej środków na europejski program wymiany studentów Erasmus zadeklarował podczas konferencji prasowej prof. Bogusław Liberadzki. Jedynka Koalicji Europejskiej krytycznie odniosła się także do działań partii Wiosna, która według doświadczonego polityka nie zajmuje się najważniejszymi tematami.

"Młodzi ludzie po Erasmusie nie mają postaw ksenofobicznych"

W ostatnim tygodniu kampanii wyborczej widać wzmożoną aktywność w szeregach zarówno Koalicji Europejskiej, jak i Prawa i Sprawiedliwości. Kandydaci przemierzają całe województwo zachodniopomorskie, namawiając do głosowania na swoją kandydaturę. Prof. Bogusław Liberadzki na konferencji prasowej zaprezentował swoje pomysły europejskie skierowane do młodych ludzi. Jak mówi, Unia Europejska ma dla nich pewne propozycje.

- Komisja Europejska od 20 lat prowadzi międzynarodowy program Erasmus. Chcemy, żeby w przyszłej kadencji kwota na ten program została potrojona. Mamy za sobą ok. 150 tysięcy studentów, którzy wzięli udział w tym programie. To młodzi ludzie, którzy znają świat, nie mają postaw ksenofobicznych, a ich wartością jest patriotyzm, a nie nacjonalizm – mówił prof. Liberadzki, zwracając uwagę na to, że w Polsce ten program cieszy się mniejszym zainteresowaniem niż w innych krajach unijnych. - Kochani, młodzi przyjaciele! Głosujcie tak, żeby Erasmusa było więcej. To jest lepszy dostęp do najlepszych uczelni Europy i do najlepszej pracy – zachęcał kandydat Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego.

Prof. Liberadzki: "Wiosna to sezonowy temat"

Konferencja prasowa prof. Liberadzkiego zbiegła się w czasie z wizytą w Szczecinie lidera partii Wiosna Roberta Biedronia. Polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej w dość ostrych słowach skrytykował swojego lewicowego konkurenta:

- Robert Biedroń mówi o pedofilii, o kościele, a to co dla młodego pokolenia jest ważniejsze to Unia Europejska i pozycja Polski w Unii. Nie odnotowałem ani jednego zdania u Roberta Biedronia na temat Erasmusa, nie odnotowałem ani słowa o tym jak korzystać ze środków europejskich dla uczelni wyższych. Nic nie mówi o pracy dla absolwentów uczelni wyższych. Tak jak nazwa partii "Wiosna" to jest to sezonowe zjawisko

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. W okręgu zachodniopomorsko-lubuskim wybierać będziemy dwóch lub trzech reprezentantów w zależności od frekwencji.