koncerty imprezy cykliczne

LETNIE KONCERTY PLENEROWE: ETHNOFLOW

fot. materiały prasowe/ fot. R. Jarzębski

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 24.07.2022
O której godzinie?
16:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
To spotkanie trzech muzyków, którzy instrumentami opisują kulturową różnorodność świata.

 

Tworzą dźwiękowe impresje przywołujące w wyobraźni obrazy najbardziej fascynujących miejsc. Wsłuchując się w ich muzykę można poczuć pod powiekami piasek Sahary, usłyszeć gwar arabskich targowisk. Nie zabraknie także skojarzeń z muzyką filmową, z uwagi na wypracowaną w utworach ogromną przestrzeń, a także wykorzystane instrumentarium. Obok powszechnie znanej gitary czy klarnetu, publiczność usłyszy etniczne saz, duduka, szałamaję czy darbukę. W repertuarze znajdą się kompozycje własne inspirowane kulturą krajów egzotycznych oraz opracowane motywy muzyczne utworów ludowych z różnych stron świata. 

Robert Jarzębski – gitara, multioud, saz

Maciej Bosy Marcinkowski – klarnet, saksofon sopranowy, duduk, szałamaja, sopiłka 

Adan Paweł Dziewaltowski-Gintowt – surdo, ocean drum, mikro werbel, calabash i inne

 

Od wielu lat w czasie wakacji Zamek organizuje na swoim dziedzińcu Letnie Koncerty Plenerowe. Wśród zaproszonych wykonawców są zespoły i artyści reprezentujący różne nurty i gatunki muzyczne, m.in. muzykę klasyczną, rozrywkową, filmową, etniczną, jazz czy swing. Koncerty będą odbywać się w każdą niedzielę lipca o godz. 16:00. Wstęp wolny.

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję