Czym żyje Szczecin w czasie wakacji? Sprawdź to razem z nami. Selekcja najbardziej gorących, miejskich imprez w każdą środę na naszych stronach!

Dzieje się! Trzeba zobaczyć…
„Sierpień’88. Szczeciński marsz do wolności”, czyli niezwykłą wystawę na placu Armii Krajowej przez Urzędem Miasta. Na 16 planszach zostaną zaprezentowane wydarzenia i osoby związane ze strajkami w 1988 r. Solidarność robotników, wsparcie Kościoła i działania mieszkańców Szczecina – to wszystko będzie można zobaczyć już w czwartek o 13:00.


Klezmer Street Songs, czyli kolejną odsłonę Lata z Kulturą Żydowską. Tym razem w czwartek i piątek w Teatrze Małym będzie można usłyszeć tradycyjną żydowską i bałkańską muzykę klezmerską w oryginalnych aranżacjach. Początek koncertów o 20:00.


„Burzę” W. Szekspira w reż. A. Opatowicza. Jak opisać rzeczywistość? Dobrze można to zrobić tylko z pomocą czarów, duchów i lęków. Premiera tego niezwykłego plenerowego widowiska odbędzie w czwartek o 20:30 na Zamku Książąt Pomorskim (duży dziedziniec).  


Muzyka na żywo…
…czyli koncerty w mieście. 16 sierpnia to kolejna odsłona I Międzynarodowego Festiwalu Organowego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Rewaloryzacji Zabytków Sakralnych i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego w Szczecinie „Katedra”. Tym razem o 19:30 w bazylice św. Jakuba wystąpi grupa z Tajwanu. Usłyszymy Chór Filharmonii Tajpej/D.Du Hei. Na organach zagra B. Narloch. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na refundację budowy organów.Kultura, kulturowy, kulturalniej…
Strach się bać! Drapieżne rośliny przyjadą do Szczecina na trzy dni! Wystawa Roślin Mięsożernych to okazja do obejrzenia 100 gatunków zdolnych do chwytania i jedzenia małych zwierząt. Przybyli będą mogli również zakupić jednego z tych „miłych towarzyszy”. W trakcie wystawy będzie prowadzony kiermasz. Rośliny będzie można oglądać od piątku do soboty 10:00-18:00 w Zamku Książąt Pomorskich w Sali Świętoborzyców.


Szał ciał na parkietach…
Piątek, sobota, niedziela będą twoje. Baw się trzy noce pod rząd!


W piątek w…Alter Ego. II urodziny lokalu to okazja do zabawy przy niekomercyjnych, wyselekcjonowanych dźwiękach. W ciągu dwóch lat w klubie odbyło się ok. 200 koncertów i imprezowało tam ponad 40000 ludzi. W piątek o 21:00 świętować z wami będą goście: Jerry, Calvin, Marthaholz, Sinsensor, Lunatic, Eli oraz Apparatus.


W sobotę…w Baila. Lokal po otwarciu cieszy się dużą popularnością. W sobotę usłyszysz tam nie jednego didżeja, ale czterech. Residence Dance Party to impreza, na której za gramofonami staną: dj Sticker, dr Robo, dj Weekend oraz dj Casper. Duża różnorodność dźwięków sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Start o 20:00.


W niedzielę…w Kontrastach. Club Tropicana to najstarsza impreza z muzyką latynoamerykańską w Polsce, na której rozgrzeje się nawet Królowa Śniegu. O klimat i temperaturę parkietu zadba didżej Cubano. Początek o 21:00.