Nuda w wakacje? Niemożliwe! Skorzystaj z naszej selekcji i baw się na najlepszych imprezach Szczecina.

Dzieje się! Trzeba zobaczyć…
…Noce Europejskiej Kinematografii. Każdy kinomaniak musi pojawić się w Klubie XIII Muz. Od środy do piątku o 21:00 prezentowane będą tam francuskie produkcje z lat 60. i 70. Wstęp na wszystkie filmy jest bezpłatny.


…Lato z Kulturą Żydowską.
Klezmerska muzyka, żydowski humor, spektakle teatralne i muzyczne – to wszystko będzie można zobaczyć w czwartki i piątki sierpnia w Teatrze Małym. Zaproszeni do Szczecina goście pokażą najcenniejsze strony kultury żydowskiej. W najbliższy czwartek zostanie zaprezentowany spektakl „Szafa”, ukazujący losy żydowskiej dziewczyny ukrywającej się w szafie. Początek o 20:00.


…Maraton filmowy Step up+Step up 2. To prawdziwa okazja dla wszystkich miłośników tańca. Warto w piątek o 22:00 pojawić się w Multikinie nawet, jeśli oba filmy zna się na pamięć. Dla muzyki, dla dynamiki i po to by jeszcze lepiej poczuć wakacyjny klimat.

 


Muzyka na żywo…
…czyli koncerty w mieście. W środę trzeba wybrać się do Retro Clubu. O 20:00 będzie można tam usłyszeć „Piosenki kompozytorów Piwnicy pod Baranami”, czyli utwory m.in. Zygmunta Koniecznego i Jana Kantego Pawluśkiewicza, które wykonają Kinga Rataj i Zbigniew Raj, przy akompaniamencie Konrada Mastyła.


W czwartek o w Amfiteatrze poczuj się swobodnie i zaśpiewaj razem ze wszystkimi: „A teraz chodź tu do mnie”. O 20:00 wystąpi tam Feel, którego nie trzeba nikomu przedstawiać.


W sobotę natomiast trzeba pojawić się na zamku. Wielka Gala X Tenorów to punkt kulminacyjny Letniego Sezonu Operowego. Początek koncertu o 20:30.Kultura, kulturowy, kulturalniej…
Fotografia prasowa w ciągu ostatnich lat bardzo zyskała na znaczeniu. W Galerii Okręgu Szczecińskiego ZPAF pod patronatem Muzeum Narodowego przy ul. Staromłyńskiej w środę o 18:00 odbędzie się wernisaż prac nagrodzonych w konkursie fotograficznym BZWBK Press Foto 2008. Zostaną tam zaprezentowane zdjęcia dokumentujące ważne wydarzenia w kraju i za granicą, problemy społeczne i cywilizacyjne. Wystawę będzie można oglądać do 1 września.

 

 

Szał ciał na parkietach…
Tym razem zaszalej w tygodniu, a nie w weekend. Plusy takiego imprezowania? Darmowe wstępy!


W środę za free wejdziesz do Baila i będziesz się bawił przy czarnych dźwiękach. Smooth sound party to impreza, na której miłośnicy najciemniejszych brzmień na pewno nie będą się nudzić.


Czwartek to dobry czas na clubbing, bo większość lokali oferuje studentom wstęp za darmo. AlterEgo ze spokojnymi dźwiękami, Hormon z różnokierunkową mieszanką, Kontrasty z klimatami funky i hip-hopu, 77 z gościem didżejem Hazelem – to miejsca, gdzie przez całą noc wchodzicie na legitymacje.