Tradycyjne pieśni różnych kultur prezentują w nowych aranżacjach. Śpiewają a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów. Dla wielu ich koncerty są wręcz magiczne i pozwalają przenieść się do innego świata. Już w piątek, 3 marca, w GOKSiR w Przecławiu wystąpi Laboratorium Pieśni. Zespół premierowo wykona materiał z najnowszej płyty „Hé oyáte”.

W piątek, 3 marca, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbędzie się koncert celebrujący muzykę świata i kosmosu – z okazji narodzin najnowszej płyty Laboratorium Pieśni „Hé oyáte”. Albumu wypełnionego tradycyjnymi pieśniami różnych kultur, jak i również autorskich, intuicyjnych kompozycji, o wyśnionych słowach, melodiach i opowieściach, w rytmie bębnów szamańskich, dźwięków natury i pulsu Ziemi.

 

Hé oyáte kiŋháŋ – Moje plemię!

Spójrzcie

Oto ja

Kocham tę ścieżkę życia

Przeszłam przez trudny czas

Żeby tu dotrzeć

 

Jest taka pieśń, która zawsze na Ciebie czeka. Przypomina o tym, co najprostsze. Otwórz serce, poszerz zrozumienie, otwórz się na prapamięć tego, kim naprawdę jesteś. Jesteś pieśnią, a pieśń jest Tobą. Weź głęboki oddech i uwolnij ją. Stanie się dziką rzeką, która wypełni Twoje życie po brzegi, zabierając Cię do źródła. Ta pieśń jest Twoim życiem. Nasze plemię!

 

03.03.2023, godz. 20:00

Scena GOKSIR - Przecław

otwarcie drzwi o godzinie 19:00

BILETY:

www.interticket.pl/programseries/laboratorium-piesni-premiera-albumu-he-oyate-90

https://www.ebilet.pl/muzyka/ethno/laboratorium-piesni

https://bilety.fm/pl/muzyka/8284-laboratorium-piesni-goksir-przeclaw.html

Laboratorium Pieśni – Song Laboratory (world/etno/spiritual/mystic folk music) to kobiecy zespół pieśniarek, powstały w 2013 roku. Grupa śpiewa i aranżuje tradycyjne pieśni polifoniczne: ukraińskie, bułgarskie, białoruskie, serbskie, albańskie, bośniackie, polskie, a także gruzińskie, skandynawskie, oksytańskie i wiele innych. Pieśni Świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.in. shruti box, dzwonków, przeszkadzajek, fletu, kalimby, mis, gongu), wnosząc w pieśni tradycyjne nową aranżację, przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych.

Materiał pieśniarski przechodzi swoistą drogę ze źródła: pieśni są zazwyczaj przywożone z różnych regionów Polski, Europy i Świata przez członków zespołu, następnie zostają opracowywane w procesie warsztatowym i na próbach, by w końcu ukazać się w nowej odsłonie – tradycyjnej lub wzbogaconej, aranżowanej.

Grupa tworzy także spektakle, w których tradycyjne pieśni opowiadają o odchodzących obrzędach, m.in. „Pory Roku” (2012), „Puste Noce – Pieśni, które już się kończą” (2014). Zespół brał udział w projektach z udziałem cenionych polskich muzyków, m.in. projekt "Czarna Polana" z Kayah i kompozytorem Atanasem Valkovem, udział w nagraniach płytowych i koncertach "Good L.U.C.K" artysty L.U.C, udział w koncertach „Wybraliśmy Wolność” oraz Urodziny Sopotu, pod dyrekcją artystyczną Andrzeja Smolika, wraz z innymi polskimi muzykami. Ostatnia płyta Laboratorium Pieśni pt. „Rasti” została nominowana do nagrody Fryderyk 2020, w kategorii „Album roku – Muzyka świata”.

Zespół z koncertami i warsztatami odwiedził już ponad 15 krajów (m.in. USA, Indie, Szwajcaria, Japonia, Hiszpania, Izrael, Islandia, Dania, Holandia, Francja, Wielka Brytania). Teledysk z białoruską pieśnią „Sztoj pa moru” osiągnął ponad 12 mln wyświetleń, a na Facebooku grupę śledzi ponad 150 tysięcy fanów.

 

Głosy zespołu: Alina Jurczyszyn, Kamila Bigus, Lila Bosowska, Iwona Bajger, Magda Jurczyszyn, Alina Klebba, Karolina Stawiszyńska.

http://laboratoriumpiesni.pl/

http://youtube.com/laboratoriumpiesni

http://laboratoriumpiesni.bandcamp.com

https://www.facebook.com/laboratoriumpiesni/

https://www.instagram.com/laboratoriumpiesni/

 

Regulamin koncertu: https://agencjaperspektywy.pl/regulamin

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/56554594