Karol Bedorf, Michał Materla, Maciej Jewtuszko, Rafał Moks, Marcin Parcheta i Kamil Gniadek - to szczecinianie, którzy zmierzą się w KSW 28.

Po raz pierwszy utytułowani zawodnicy ze Szczecina będą walczyć przed własną publicznością. Gala odbędzie się w hali widowisko-sportowej przy ul. Szafera. Karta walk będzie w dużej mierze oparta o lokalnych zawodników, którzy są czołowymi wojownikami mieszanych sztuk walki.

KSW to zawody, w których pojedynek boksera z zapaśnikiem czy judoki z karateką to normalność. Niegdyś trzonem zawodów był ośmioosobowy turniej. Później zawody były wzbogacane o dodatkowe walki, tzw. „extrafights”. Dziś zaś na każdej gali możemy oglądać walki ekstra oraz walki dodatkowe, gdzie szansę pokazania się dostają młodzi, perspektywiczni zawodnicy z Polski. 

10 walk w Szczecinie

W Szczecinie na miłośników KSW czeka 10 pojedynków, w tym jeden o pas mistrzowski. Wystąpi sześciu szczecinian: Karol Bedorf, Michał Materla, Maciej Jewtuszko, Rafał Moks, Marcin Parcheta i Kamil Gniadek.

Największe emocje będą towarzyszyć walce Karola Bedorfa z Brazylijczykiem Rollesem Gracie. Szczecinianin pierwszy raz będzie bronił mistrzowskiego tytułu KSW, który zdobył 28 września 2013 roku pokonując Pawła Nastulę. Rywal posiada czarny pas brazylijskiego jiu-jitsu i jest specjalistą od walki w parterze. Walka (kategoria ciężka, do 120 kg) odbędzie się na dystansie trzech rund po pięć minut.

Materla kontra Bezerra

Spore oczekiwania wiążą się również z pojedynkiem wagi średniej (do 84 kg) pomiędzy Michałem Materlą i Jorgem Luisem Bezerrą. Będzie to kolejna polsko-brazylijska konfrontacja.

- Przede wszystkim bardzo się cieszę, że po 12 latach mojej kariery będę mógł się zaprezentować swojej lokalnej publiczności - powiedział w promocyjnym materiale wideo Michał Materla. 

W Szczecinie pojawi się również Marcin Różalski, zawodowy kick bokser i jedna z największych gwiazd polskiego MMA. Niepokonany od 3 walk Różalski w Szczecinie zmierzy się z Peterem Grahamem, legendą australijskiego kick boxingu.

Oprócz tego zobaczymy następujące pojedynki: Maciej Jewtuszko vs Vaso Bakocević, Rafał Moks vs Daniel Acacio, Anzor Azhiew vs. Helson Henriques, Rafał Jackiewicz vs Marcin Parcheta, Michał Andryszak vs Michał Włodarek, Kamil Waluś vs Szymon Bajor, Jakub Kowalewicz vs Kamil Gniadek.

O KSW

Konfrontacja Sztuk Walki to widowisko sportowo-rozrywkowe, które ma za zadanie wyłonić najskuteczniejszych/najlepszych zawodników w formule MMA (z ang. Mixed Martial Arts). Idea rozwoju tej dyscypliny narodziła się w 2003 roku, po czym w lutym 2004 roku Martin Lewandowski i Maciej Kawulski – właściciele Federacji KSW – wprowadzili ją w życie. Tak narodziła się jedyna tej rangi impreza w Europie. W tej chwili największa impreza mieszanych sztuk walki na Starym Kontynencie.

Widowisko odbędzie się 4 października w hali widowisko-sportowej przy ul. Szafera. Bezpośrednią transmisję można oglądać w telewizji Polsat o godz. 20:00.