Tomasz „Skaya” Skuza był kolejnym gościem cyklu Pan od książek. Z wokalistą metalowego Quo Vadis rozmawialiśmy w Piwnicy Kany o jego książce „Historia QUO VADIS. 666 Opowieści”.

Zespół powstał 1988 roku (rok przed narodzinami Pana od książek), więc historii do opowiedzenia było w książce mnóstwo. Publikacja miała powstać na 35-lecie zespołu, ale praca nieco się przedłużyła. Trasy koncertowe, szczególni mocnych kapel, obrastają legendami. To w dużej mierze jest opowieść przedstawiona w tej książce. Nieprzewidziane okoliczności, różnego rodzaju wypadki i wpadki, to codzienność, z którą trzeba się mierzyć. Dodatkowo zmienia się cały rynek muzyczny, kiedyś inaczej powstawały płyty, inaczej wyglądał ich marketing etc. Kiedyś to było!

Całość opisana jest w krótkich „opowiadaniach”. Nie jest to jakaś linearna i nudna biografia, tylko zbiór różnych anegdot. Ni brakuje groźnych sytuacji, ale wszystko raczej obleczone jest humorem i puszczeniem oka do czytelnika. To co? Miłego słuchania rozmowy, a później Quo Vadis, które – również niedawno – wydało nową płytę „Labirynth”.