Samorządowcy z Gminy Dobra oraz Nowego Warpna wchodzą do Koalicji Samorządowej Piotra Krzystka. Prezydent Szczecina i jego stronnicy poprą kandydata na wójta namaszczonego przez Teresę Derę, która nie będzie już startować w wyborach. – Właściwie nie ma granic między Gminą Dobra a Szczecinem. Nasza współpraca trwa od wielu lat. Bez współpracy ciężko byłoby zrealizować wiele projektów i za to dziękuję prezydentowi Szczecina – mówiła wójt Teresa Dera.

Dera wchodzi do Koalicji Samorządowej, ale na wójta już nie wystartuje

Teresa Dera nie będzie już startować w wyborach na wójta Gminy Dobra. Kandydatem popieranym przez byłą wójt będzie radny Grzegorz Śliwiński. Samorządowcy z gminy Dobra będą startować z poparciem Koalicji Samorządowej Piotra Krzystka.

– Łączy nas bardzo wiele. Jako samorządowcy z krwi i kości od lat pracujemy dla naszych lokalnych społeczności. Rozwiązujemy wspólnie problemy, korzystając m.in. ze środków Unii Europejskiej, dobrej współpracy i relacji. Bardzo się cieszę, że do grona Koalicji Samorządowej dołączają też samorządowcy z Gminy Dobra – powiedział prezydent Piotr Krzystek.

Samorządowcy podpisali porozumienie o współpracy i przedstawili kandydata na wójta Gminy Dobra. Jest nim mieszkaniec Mierzyna Grzegorz Śliwiński, przez dwie kadencje radny Gminy Dobra. Zawodowo związany jest z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym.

– Grzegorz Śliwiński ma niezbędne doświadczenie samorządowe. Jestem przekonany, że podoła wyzwaniom, które przed nim postawią mieszkańcy. Gmina Dobra ciągle się rozwija. Będziemy współpracować na wielu płaszczyznach. Wierzę, że mieszkańcy Gminy Dobra będą darzyli go zaufaniem i oddadzą na niego głos 7 kwietnia – mówił Prezydent Szczecina.

Burmistrz Polic zawalczy o siódmą kadencję. Ma poparcie PO

Piotr Krzystek poinformował, że do grona Koalicji Samorządowej dołączyli też samorządowcy z Nowego Warpna. Reprezentantem koalicji do sejmiku wojewódzkiego z terenu powiatu polickiego i Szczecina będzie Cezary Arciszewski, obecnie Przewodniczący Rady Powiatu Polickiego. Z naszych informacji wynika, że będzie sejmikową „dwójką”.

Piotr Krzystek blisko współpracował dotychczas ze wspólnotą Gryf XXI, która od lat rządzi Gminą Police oraz powiatem polickim. Władysław Diakun ponownie, już siódmy raz, będzie starać się o reelekcję. Co zaskakujące, burmistrz otrzymał poparcie Koalicji Obywatelskiej, a partia pierwszy raz w historii nie wystawi w Policach swojego kandydata. Diakun zgodził się, by już teraz na stanowisko wiceburmistrza powołano Damiana Walczaka, jednego z lokalnych liderów PO.

Władysław Diakun będzie mieć jednak kilku niełatwych konkurentów w tych wyborach i spekuluje się, że pierwszy raz w historii może nie wygrać wyborów w pierwszej turze. Kontrkandydatami będą Krystian Kowalewski, niegdyś związany z PO, obecnie lider Projektu Police oraz Grzegorz Ufniarz, tworzący projekt Nasze Police, niegdyś związany ze stronnictwem burmistrza. Swojego kandydata wystawi także Prawo i Sprawiedliwość.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia.